Detox- ja Slim-kuurit?

Eilen oli iso mainos Metro-lehdessä noista Detox-ja Slim-kuureista. Onko joku ihan oikeasti kokeillut niitä ja laihtunut niiden avulla? Eli kannattaako kokeilla vaiko ei?
72696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

detox loppumassa ja seuraavaks alkaa slim,ikävä kyllä ainakaan vielä ei ole tullut yhtään pudotusta.Olen tehnyt kaiken juuri niinkuin ohjeessa neuvotaan.Ehkä vielä vaikutus näkyy,tai sitten ei:)

Äänestä
  • täällä kaksi naista, jotka kokeilivat ko. kuuria. ei tuloksia!!!

    Äänestä

  • meitä on kirjoitti:

    täällä kaksi naista, jotka kokeilivat ko. kuuria. ei tuloksia!!!

    Kiitos kun kerroitte, ettei ole apua!

    Äänestä

Mulla tippui slim kuurin aikana paino 64 -> 61 ja join viel päälle sen jatkokuurin niin lähti 2 kiloa. Nyt paino 59 eli yhteensä 5 kiloa 4 viikon aikana ja selluliittikin lähti näkyvästi! Toki urhelilin ja söin terveellisesti kuurin tueksi.

Äänestä
  • siis laihtunut ilman sitä kuuriakin tuon 5 kiloa, jos kerran kuntoilit ja söit terveellisesti. Vai? Yleensä jo parin ekan viikon aikana lähtee nesteitä pari kiloa, kun aloittaa "uuden elämän". Ja siihen sitten pari kiloa päälle kun syö terveellisesti ja liikkuu, jos aikaisemmin on syöminen ollut hieman retuperällä. Eli ei kannata laittaa rahoja humpuukiin!

    Äänestä

  • olisit kirjoitti:

    siis laihtunut ilman sitä kuuriakin tuon 5 kiloa, jos kerran kuntoilit ja söit terveellisesti. Vai? Yleensä jo parin ekan viikon aikana lähtee nesteitä pari kiloa, kun aloittaa "uuden elämän". Ja siihen sitten pari kiloa päälle kun syö terveellisesti ja liikkuu, jos aikaisemmin on syöminen ollut hieman retuperällä. Eli ei kannata laittaa rahoja humpuukiin!

    Urheilen aika paljon ja syön terveellisesti koko ajan, silti paino voi nousta välillä. Siksi siis tarvitsin tämän kiinteytyskuurin ja olin itsekin yllättynyt että noin paljon painoa lähti. Korostin terveellistä elämäntapaa tässä vaan sen takia, että jos vetää roskaruokaa eikä liiku ei ole mitään poppakonsteja laihtumiseen.

    Mielestäni toimi hyvin ja siksi voin suositella kaikille. En mielstäni tuhlannut senttiäkään.

    Äänestä

Moi!
Olemme kaverini kanssa kokeilleet kuuria, Detox-pullo on juotu ja eka viikko Slimiä menossa.
Painoa on molemmilta lähtenyt reippaasti tässä 3 vkossa, mutta ollaan tosiaan noudatettu tiukkaa riisi-kasvis-kala-ruokavaliota joten vaikea sanoa onko MethoDraine-tuotteilla mitään tekemistä laihtumisen kanssa!
Mutta kun on maksanut litkuista niin paljon, niin se motivoi syömmään ohjeiden mukaan, eli ainakin tällätavoin on toiminut kannustimena laihtumiselle! Suosittelen kokeilemaan, monet ovat saaneet hyviä tuloksia aikaiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias vain kirjoitti:

Eilen oli iso mainos Metro-lehdessä noista Detox-ja Slim-kuureista. Onko joku ihan oikeasti kokeillut niitä ja laihtunut niiden avulla? Eli kannattaako kokeilla vaiko ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu