creative muvo v100

tuollainen soitin tuli hankittua, latasin muutaman levyn siihen, mutta se aina soittaa jokaisen kansion aakkosjärjestyksessä, kokeilin mielestäni kaiken mutta en saanut muutettua.
Onko kenelläkään neuvoa?
3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuo soitin toistaa aakkosjärjestyksessä, on tosiärsyttävä esim. live-taltioinneissa.
Ei ole muuta vaihtoehtoa kuin nimetä tiedostot uudestaan, suosittelen laittaa ennen biisin nimeä esim. a. b. c. jne. Silloin soitin lajittelee ne just sen ekan kirjaimen mukaan

Äänestä
  • näinhän se sujui helposti.
    se ei taida olla pelkästään tämän soittimen ominaisuus?

    Äänestä

  • Itse olen lisännyt järjestysnumeron biisin nimeen ensimmäiseksi. Siis 01, 02, jne.
    Kappaleen järjestysnumero albumissa kylläkin sisältyy ns. id3-tagiin, joten jos tämä on biisissä oikein, pitäisi soittimen esittää kappaleet oikeassa järjestyksessä. Kyseinen tagi sisältää lisäksi ainakin kappaleen nimen, esittäjän ja albumin, jolta kipale on peräisin.

    Tosin juuri tuosta Creativesta en voi asiaa varmaksi sanoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


biisit aakkosjärjestyksessä kirjoitti:

tuollainen soitin tuli hankittua, latasin muutaman levyn siihen, mutta se aina soittaa jokaisen kansion aakkosjärjestyksessä, kokeilin mielestäni kaiken mutta en saanut muutettua.
Onko kenelläkään neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu