miten ison nenän saisi meikattua pienemmäksi ?? löytyykö vinkkejä tai mitään linkkejä sivuistoille??
iso nenä pienemmäksi ??
epätoivoinen ..
71425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
no ainut konsti mitä tiiän,on pistää ehkä asteen tummempaa puuteria nenän sivuille kuin muualla kasvoissa on ja häivyttää reunoilta,että sulautuu muuhun meikkiin..nenän keskelle pystysuunnassa tulis pistää sit hieman vaaleampaa puuteria mahdollisimman kapeasti jotta nenä näyttäisi pienemmältä/kapeammalta..voi myös käyttää kolmeakin
eri sävyä jolloin lopputulos on lunnollisempi,mikäli häivyttäminen ei jostai syystä onnistu.Ehkä meikkivoiteellakin voi kokeilla samalla systeemillä,jostain lehdestä kerran luin ja toimii.!
tummempaa sivuille ja jättää vaalean pois
kokonaan jos se luo efektin korkeasta kapeasta
nenästä. Sillä meikkivoide alla on jo vaaleampi
kuin nenän sivut. Tai sitten vaalea silmien
ja poskien välimaastoon jolloin ne näyttävät
kohoavan...
Varmasti löytyy ohjeita netistä ja kaupasta, kun kysyt kosmetiikkaosaston myyjältä niin varmasti osaa neuvoa sinua. Valokynällä pystyt nostamaan esiin parhaita puoliasi ja peittämään huonoja puoliasi naamassasi.
nenänpieliin peitevoidetta, koska jos ne erottuvat punaisina niin nenä näyttää isommalta
Mä saan nenäni kivasti ohuemman näköiseski kun käytän valannin natuc puuteria jossa on kahta sävyä. käy kattomassa www.valanni.fi :)
Päivällä en ikinä varjosta muuta kuin hehku-poskarit poskien "omenille", mutta iltaan laitan joskus kuvaaveistävää varjostusta. Olen tehnyt kaikkia seuraavia mokia:
- käytin aurinkopuuteria, joka taittui oranssiin/terracottaan.Molemmille nenän sivuille sekä poskien kuoppiin. Lopputulos muistutti ortodoksista ikonimadonnaa, liian kullattu.Sinappinen vaikutelma ei oikein istunut.
- hyviä puuteriainesosia on mielestäni Hennesin meikeissä, ja ne ovat H&M vaatekuvasto-mäisiä ja tukevat kasvojen symmetriaa. Erehdyin itse käyttämään Lumenen vehnänalkiomönjiä, varo jojobaöljyä sisältäviä varjostustuotteita.
- älä käytä sormia eikä poskarin mukana tulevaa litteää sivellintä.Käytä pientä pyöreää varjostusvälinettä, joka on tarkka ja jolla saat suorat viivat. Osta myös valovoidetta, jolla keskität nenän selän ja -pään.Älä laita tummaa sävyä sierainten päälle, tai näytät pystynenäiseltä! Jos valitset punaisen poskarin varjostuksiin, käytä vain aavistuksen, ellet halua näyttää siltä että sharlakaninkuume on iskenyt. Meikkaamalla silmiä vahvemmin, myös nenä katoaa.
miksi pitää varoa jojobaöljyä sisältäviä varjostusaineita???