Menetelmä on kotikonsti, eli itse keksimä.En suosittele kokeilemaan, jos ei kykene itse ottamaan vastuuta siitä, millaisella päivittäisellä ravinnonmäärällä pärjää, ilman ette tulee esim. hypoglykemia.
Kolmas vrk on menossa.Paasto "Light" tarkoittaa että lämpimät ateriat olen jättänyt pois, mutta syön silti rasvattomia maitotuotteita, bran flakeseja, muutaman karjalanriisipiirakan, hedelmä-ja marjasmoothieita (kaikkea silti vähän, ei litroittain!). Pääasiassa aamulla herättyäni ja ennen nukkumaanmenoa. Yhden kahvin suon itselleni keskipäivällä. Oloni on hyvin puhdistautunut, kuona-aineeton ja mitä parasta, reisistä on KADONNUT SENTTEJÄ!! Tulos näkyy silmissä. Neste ja nesteturvotus on poissa, iho ei punoita, takapuolessa ei polttele, iho on tiukempi ja kapeissa vaaleissa farkuissa reiteni näyttivät suorastaan pilleiltä.
Tänään tuli kahden maissa vahva lasagnenhimo..Oli lähellä, että olisin oikeasti seonnut siihen lasagneen, mutta join tilalle L.Casei Defensis-maitojuoman.Himo lakkasi ja pystyn pinnistelemään kohti illan mustikkajogurttia (Danonen 0%)ja yhtä karjalanriisipiirakkaa. Huomenna pitää päättää, lopetanko paaston jo huomenna vai vasta sunnuntaina.Sunnuntaina on synttärijuhlat, kakunsyönti on pakollista joten siihen tämänkertainen kevytpaastoni päättyy. Ohjelmaan kuuluu myös suihkussa käytettäviä kiinteytystuotteita, eli ihoa kiristävää kuorintaa. No, tiistaina aion aamulla ihailla poistunutta pallovatsaani, siihen tepsii minun kohdallani joko a) tehokas kouluratsastussessio eteenpäinpyrkivällä hevosella ja paljon lisättyä laukkaa ja ravia sekä pieniä esteitä- yön jälkeen olen litteä ja laiha kuin liiskattu auton alle jäänyt animaatiohahmo b)mainitsemani kevyt paasto!
Odottelen jo tiistaita.Mutta, älä tee tätä kotona, jos et tiedä tarkalleen, mitä olet tekemässä, huomioi omat yksilölliset tarpeesi ja rajoituksesi.Hyppäystä ei voi tehdä noin vain 5 ateriasta pelkkään liemikeittoon!
Kokeilen kevyttä paastoa
Naksu-80
0
390
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184376Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522501
- 271919
- 221747
- 341733
- 651719