Varkaita Itä-vantaalla

Uhrina ei kivaa

Nonii...omaa tyhmyyttähän tämä on.itä-vantaalla nikinmäessä varkaita ollut liikkeellä 5-6.10.2007 välisenä yönä.
autostani rikottu lasi ja viety navigaattori.(joka kyllä oli näkyvillä)itseähän saa syyttää...ei niinkään haittaa että navigaattori viety,vaan se muu vaiva ja korjaukset.
rikosilmoitus tuli tehtyä,ja poliisista sanottiin että nikinmäki nyt kuuma kohde varkaille..
Navigaattorini oli Navman 510.mukaan lähti latausjohto,ja tuulilasiin kiinnitettävä teline joka ei laitteen oma vaan pitkällä jatkovarrella.
vasemmassa yläreunassa pieniä naarmuja.
t.Esa

1

842

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uhrina ei

      Lisäystä vielä...tänään olen jutellut silminäkijän kanssa..kaksi nuorta poikaa iältään 17-20v nähty nikinmäessä 6.10-2007 klo.04.00.

      tulitte paikalle vanhalla pienellä ha-autolla..valkoisella..jätitte autonne parkkiin kiitäjntielle..kuski juoksi autoni luokse korennontie 39 parkkikselle,ja rikoit lasin,ja anastit navigaattorin...taisi olla tilaustyö??auton hälytin laukesi,ja lähditte karkuun...kyllä nyt taidatte kiinni jäädä..

      vierailitte myös 7.10-2007 klo.03.00 samalla parkkiksella,ja naapurin omakotitalolla.

      kiinni jäätte vielä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      101
      5470
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      85
      4779
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4732
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2159
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1897
    6. 102
      1693
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1538
    8. 369
      1282
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1111
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1040
    Aihe