Parisuhde päättyi tänään..mies tahtoi erota..mussa ei vikaa..olen kuulemma ihana ja kaikinpuolin täydellinen..on yrittäny kaikkensa et pystyis rakastaan tarpeeks.. sanoi et ansaitsen paljon enemmän mitä hän pystyy antaan.. Ollaan aikasemminkin pari kertaa erottu..mut hän on tullu takas..nyt oon itkeny kolme tuntia silmät päästäni.. ja sattuu ihan perkeleesti..mites tästä jaksais taas eteenpäin..?? oisko neuvoja??
Taas kerran..
2
1093
Vastaukset
- tuitue
Jos keksit rakaisun, kerro se myös minulle. Olen jo liian väsynyt miettimään niitä itse.
...tunteen. Mies jätti AIVAN samasta syystä pari viikkoa sitten. Anna aikaa itsellesi, se ei tässä vaiheessa paljon auta, mutta usko pois, se auttaa ja helpottaa jossain vaiheessa.
Itse olen käsitellyt eroa miehen kanssa, jutellut, itkenyt ja kaikkea maan ja taivaan väliltä. Ero on hyvä purkaa lähipäivinä läpi, tai muuten tulee katkeraksi, ja vihaiseksi.
Se on varmasti vaikeaa myös miehelle, vaikka se ei sitä näyttäisikään.
Hoida itsesi kuntoon. Lähde lenkille luontoon, se autaa aivan satavarmasti. Siellä saat olla yksin ajatusten kanssa. se ei kuullosta niin kivalta, sillä ajatukset on niin miehessä kiinni, mutta lenkin jälkeen on huomattavasti parempi olo. Usko pois!
Anna miehelle aikaa, anna itsellesi aikaa ja usko miehesi sanaa. Et olisi voinut antaa enempää, annoit itsesi ja jos se ei riittäny miehelle, et olisi voinut myöskään tehdä enempää.
Minua on myös lohduttanut (ajan kanssa tietenkin) se tieto ja ajatus että tuolla jossain on se oike minullekkin.
En ole vieläkään päässyt yli yms. ja rakkaus mieheen ei koskaan tule kuolemaan. Mutta aika parantaa...
Jaksetaanhan?haleja kaikille :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3259065Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835618Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335130SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden723571Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33012Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal602406Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42352Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72288- 1132256
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402153