työttömänä, lukaisisin kyllä ensin tuon:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001337&posting=22000000029668662
Taitaa olla hallituksella ja jopa Vihreillä, tuuhea ketunhäntä kainalossa ! Hep, nyt herätkää!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001337&posting=22000000029668662
Taitaa olla hallituksella ja jopa Vihreillä, tuuhea ketunhäntä kainalossa ! Hep, nyt herätkää!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vihreistä on hauska huomata, että puolue ja sen aktiivit myivät periaatteensa sen saman tien, jotta pääsisivät "päättämään asioista". Uudet ydinvoimalatkaan eivät olleet esteenä, jotta saatiin pari ministerinpaikkaa.
Tosiasiassa porvarit ja heidän miehittämänsä ministeriöt virkamiehineen pyörittävät näitä ituhippejä muutaman vuoden, minkä jälkeen Vihreistä ei ole jäljellä kuin säälittävä riepu seuraavissa vaaleissa. Viimeistään tämä hallitus osoittaa nuorille, Vihreiden suurimmalle kannattajakunnalle, mistä tämä puolue on tehty.
Nostamme hattua kuitenkin poliittiselle eliitille. Onnistuitte jälleen pitämään huolen siitä, että tässä maassa ei ole oppositiota, eikä merkittävää vaihtoehtoa harjoitetulle politiikalle pääse syntymään.
seuraa. Vain siksi he hallituksessa nyt istuvat.
Muistatko kuinka vain pari vuotta sitten EROSIVAT hallituksesta, muka YDINVOIMA-päätösten takia.
Nyt istuvat RAKENTAMASSA uutta, kenties jo yhdeksättä YDIN-voimalaa.
Niin se "kierrätystakki" kääntyilee, mennen tullen, mutta kuten sanoin, Vihreät "leidit" satu, tuijja, heidi, tarja ja merikukkakin halajat vain varakasta herraseuraa, nyt jälleen aivan hallituksesta käsin.
vihreät pn suuri ja huono vitsi vain ...
Täysin ajatuskyvyttömät kehä-kolmos-vihreät on huvittavia !
Nuoret mitään tietämättömät idealistit niitä äänestää -- tulos näkyy.
oman maineen suojeleminen. Sen pohjalta ne tekee kaikki päätökset.