Mitä sähkökitara noin suurin piirtein maksaa???
Ajattelin ystävieni kanssa perustaa bändin ja siihen tarvittaisiin sähkökitaraa...
Tietääkö kukaan mitä sellane maksaa???
pieni heitto... maksaako se lähemmäs 100 e vai 1000 e???
Ajattelin ystävieni kanssa perustaa bändin ja siihen tarvittaisiin sähkökitaraa...
Tietääkö kukaan mitä sellane maksaa???
pieni heitto... maksaako se lähemmäs 100 e vai 1000 e???
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla ittelläni on noin 2500 euroo maksava Flying Finn, melkein saman hintanen Fender Telecaster -76 Made in U.S.A ja itte tehty Fenderin kaulasta (U.S.A) ja Di Marzie mikeillä telerunkoon, umpi saarnia yhdestä osasta eli sen hintaa ei osaa sanoa. On ns. keräily peli. Todella siististi tehty. Jos olet aloittelemassa kitaran soittoa ei kannata heti aluksi ostaa ihan paskaa kitaraa. Menee innostus! Nykyisin saa hyviä jäljitelmiä ja jopa Korealaisia kitaroita jopa tollaseen 300-500 euroa! Innostusta.
kiitti!
pitää pistää korvan taakse talteen.
..joku hyvä käytetty ja ota asioista tietävä kaveri mukaan. Jos innostus ei jatku ja pidät soitintasi hyvin saat tod.näk. lähes omasi takaisin jos myyt eteenpäin.
Halvinta riepua ei kannata ostaa, niihin ei mene kun rahat ja hermot.
Itte ostin Jack & Danny YC-LC 1 www.musicsotre.de stä.
Todella hyvä kitara on kun ottaa huomioon että maksoi 150€. Ja mitä nyt on newtistä kattonut ni monet tykkää vastaavasta kitarasta/merkistä.
Suurin piirtein pari sataa perus kitarat