Nissan kubistar

miillanenhan

Olen aikeissa hankkia uuden pakettiauton. Nissan kubistar alkoi nettiä selaillessa kiinnostamaan. Millainenhan tuo lie vaunun veturina (solifer goldie 470). Taitaa olla niin uusi malli että mahtaako kellään olla kokemuksia? Mielenkiintoni kohteena olis 1,5 diesel malli

4

2809

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samiii

      Onhan se ollut jo vuodesta 1998 Renault Kangoo-versiona .. Ei ole mikään uusi. Ehkäpä Tuo Kubistar on liian pieni vetämään tuota matkailuvaunua, ehkä kannattaisi ostaa Primastar/Trafic mielummin.

    • Touko Vihervä

      Ehtii hyvin katsella maisemiakin matkaillessa ja karaisee karavaanariasennetta äärimmilleen.
      Vaadi kauppaan mukaan nippu kansipahveja.

      • sillanenhan

        Joo. Tarkastelin lähemmin noita kubistareja ja aika tehottomiahan nuo näkyy tosiaan olevan, parhaassakaan malissa ei ole kuin 62kw. Se mun solikka on muuten 430 eikä 470,(muisti petti) mutta kokonaispainoa on tuhannen kiloa. Täytynee katsella isompia pakuja.


    • Anonyymi

      Kubistarilla disel 1,5 saa vetää jotain 830 kg jarrullista perävaunua muistelen. vaunua vetäessä Kuumenee kone kesällä liikaa ja suuttimet, hehkutulpat rikkoontuu kuumuudessa. Uudet suuttimet maksaa noin 600€ kpl, joten helposti tulee töineen yli 2600€ remontti. Mulla rikkoontui ja osa suli noin 25000 km suuttimet. Moottorin päällä oleva muovikoppa pitää heittää mäkeen kun se huonontaa moottorin jäähtymistä kesähelteellä. Usein kiinikkeet katkennut ja se on moottorissa kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1366
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1263
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      102
      1003
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      546
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    9. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      512
    Aihe