HOITAJAT

Paraneeko työnlaatu, väheneekö kiire, tuleeko työstä kevyempää ja tuleeko käytettyä aikaa enempi hoidettaviin palkankorotuksilla?
3188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

koska A saa laitettua uuden sisustuksen kuntoon Avotakan malliin.Tai B voi yhä olla enemmän sairaslomalla ryyppäämässä. Aina kun vituttaa tai on hyvä mieli, ei muuta kun saikkua.Ja lääkekaapin kautta. Ja tunnolliset hoitajat hoitaa työt. Mutta mitään muutosta ei tällä keinolla tule. Samanlaisia vaan hakeutuu alalle enemmän palkan toivossa. Hyvät ansaitsisivat korotuksen kyllä, mutta heitä ei kohta enää ole. Ja tämä on totuus.

Äänestä

Ei tietenkään työ muutu mihinkään. Mutta kun alalle tulee lisää työvoimaa, pienenee yhden ihmisen työtaakka.

Moni ei vain hae/ole alalla sen pienen peruspalkan vuoksi.

Eikäs tämä ole ihan yksinkertaista?

Äänestä
  • lisää työvoimaa kun noita uskomattomia palkkavaatimuksia pysty kukaan maksamaan....? Ei ole ekonomeja nämä naiset ei....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ymmärrä kirjoitti:

Paraneeko työnlaatu, väheneekö kiire, tuleeko työstä kevyempää ja tuleeko käytettyä aikaa enempi hoidettaviin palkankorotuksilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu