Siis nyt haluan vastauksen siihen että:
Mikä juttu se on, että jos suomalainen nainen on seurustellut esim. turkkilaisen kanssa niin muka suomalainen mies ei enää sen jälkeen häntä huoli ??
Siis todella typerää ajattelua ja haluaisinkin tietää mistä tollanen ajattelu johtuu ?
En ole edes käytännössä tuollaista huomannut, mutta täällä siitä puhutaan paljon.
Älytöntä
Mikä juttu se on, että jos suomalainen nainen on seurustellut esim. turkkilaisen kanssa niin muka suomalainen mies ei enää sen jälkeen häntä huoli ??
Siis todella typerää ajattelua ja haluaisinkin tietää mistä tollanen ajattelu johtuu ?
En ole edes käytännössä tuollaista huomannut, mutta täällä siitä puhutaan paljon.
Älytöntä
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei minulla ollut tuollaisia huolia, kun nuorena lopetin seurustelun pohjois-Afrikkalaisen kanssa. Menin naimisiin suomalaisen kanssa, eikä hän koskaan tuonut tuollaista ajatusta esille.
Kun miehelle myöntää,että kokeiluahan se musta
mies oli,kun ei ollut mitään kokemusta,suomalainen
mies kyllä ymmärtää.
Käytiin erään exäni kanssa kerran leikkimielistä keskustelua entisistä siipoista. Se oli hauskaa ja nauratti muistella kaikkia niitä kommelluksia joita oli tullut tehtyä. Hauskuuttaa riitti siihen asti kunnes exä pamautti tiskiin erään afrikkalaisen. Nauru loppui ja tuli syvä hiljaisuus. Sitä kesti siihen asti että exä alkoi puolustella tekoaan erehdykseksi ja että mitään ei oikeasti tapahtunutkaan ymv.
Ei meidän suhde tietenkään tuohon kaatunut vaan ihan muihin juttuihin vuosia myöhemmin mutta kyllä se jäi kaivertamaan mieltä loppuun asti. Kuvaavinta on että muistan koko illasta vain tuon yhden keissin vaikka meillä molemmilla on ollut partnereita melkoisen paljon.
Kokeilkaapa te naiset joila on suomalainen mies, samaa. Esim. aloittaja voisi koittaa oman miehensä kanssa. Ottaako äijä etnosiipat samalla lailla huumorilla kuin suomalaiset tai muut länsimaalaiset. Kerroppa sitten tulos tänne :)
Vanhoista heiloista puhuminen ja muistelu edes leikkimielelä ei ole koskaan viisasta. Mennyt on mennyttä. Koskaan ei voi olla varma mikä saa toisen suuttumaan tai mustasukkaiseksi tms.
Se syy voi ihan yhtälailla olla suomalainen tai minkä tahansa maalainen kumppani. Sitä paitsi eiköhän se länsimainen kumppanikin ole etnosiippa olipa mistä hyvänsä:)
Jos sinulle on näin käynyt niin et ehkä ole vaan ollut oikeata tyyppiä sille miehelle. Ihminen on kokonaisuus ja aikaisemmat tekemiset kuuluvat siihen mukaan. Sitä paitsi mikä pakko sinun on ehdottomasti saada juuri suomalainen mies. Oletko joku rasisti vai?
häh? Minähän sanoin että en ole sitä käytännössä nähnyt vaan TÄÄLTÄ LUKENUT.
Ihmetyttää vaan ne puheet.
Ja en ole rasisti. kunnioitan kaikkia ihmisiä ja voin seurustella rodusta riippumatta.
Ei tavallinen järkevä ihminen tuollaisia jauha. Ne nyt on taas niitä palstan juttuja missä julistetaan inhoa suomalaisnaista kohtaan, suomalainen nainen on tyhmä, suomalainen nainen on läski, suomalaista naista ei kukaan kunnon suomalaismies huoli... Haukkujen lista on loputon ja tämä mainitsemasi on vain yksi niistä... Unohda koko juttu :-D Eihän naisetkaan boikotoi miestä sen vuoksi, että tällä on ollut menneisyydessä mokusuhde.
Jos miehellä on ollut mokusuhde maksullisiin huoriin,sellainen luuseri on menetetty jo naisten
silmissä.Ensin naiset muistaa taudit ja huorat,
ja sitten siirrytään jo seuraavaan mieheen.
Mokusuhde ja huorissa käyminen ei ole välttämättä sama asia.
Kyllä nainen boikotoi jos mies käy suomalaisellakin huoralla. Ei se kotimaisuus tee siitä huoraamisesta sen viattomampaa viihdettä naisten silmissä.
Jos tavallisella miehellä on ollut tavallinen mokusuhde, niin eihän siinä mitään vikaa ole.
että vaikkas pidän itseäni aika vapaamielisenä ja suvaisevaisena niin minulle ei kyllä parane kertoa edes menneisyydessään maksullisesta seksistä. Kaikki eksät ja eksän nyksät on ihan ookoo ja ollaan hyvissä ja henkilökohtaisissa väleissä esim eksän nykyisen vaimokkeen kanssa. Ja nyksäni eksänkin olen tavannut eikä pahaa sanottavaa ole hänestäkään.
Nooh, kaikilla meillä on tabumme. Ja sitä mitä ei tiedä ei myöskään satuta;)
Juu….saat tietysti vapaasti haluta vastausta…. ja pitää asiaa vaikka kuinka älyttömänä, mutta niin se vaan on, että monet suomalaiset miehet eivät todellakaan pidä sitä meriittinä naisella jos nainen on maannut tiettyjen ulkkismiesten kanssa.
Se, että nainen on ollut heidän kanssaan suhteessa, kertoo nimittäin naisestakin jotain ja aika paljon. Ainoastaan tietyn tyyppiset naiset ovat suhteessa tietyn maalaisten miesten kanssa. Näin monet miehet ajattelevat, on se sitten totta tai ei.
Sitä paitsi: jos mies on ollut suhteessa jonkin inhoamasi naisen kanssa (syystä tai toisesta inhoaisit tuota naista vaikka et edes osasisi kertoa miksi inhoat naista) …niin väitätkö että se ei vaikuta suhtautumiseesi tuohon mieheen.
Hei…. älä vaadi miehiltä enempää kuin vaadit naisilta! Miehilläkin on oikeus pitää tai olla pitämättä, inhota tai olla inhoamatta ei se ole pelkästään naisten oikeus!
Sitä paitsi jokainen suomalainen nainen tietää monien suomalaisten miesten suhtautumisen jo etukäteen, ei se mikään yllätys ole….joten ELÄKÄÄ valintojenne mukaisesti. Kaikkea ei voi saada.
Kaikki muut,jopa vanhemmatkin miehetmenee ohitse
sellaisen luuserin,joka on maksullisissa käy-
nyt.
Seurustelin nuorempana mannen kanssa ja vaikkei
siitä nyt aviosiipaksi ollutkaan,tietenkään ei,niin kuitenkin olin rakastunut.Mutta kun erosimme,niin koko kerrostaloalueen kundit kaihtoi seuraani.
koska olen ollut kaikille tapaamilleni suomalaismiehille avoin ja rehellinen suhteestani turkkilaismieheen ja kaikki ovat lähteneet menemään, 8 vuoteen minulla ei ole ollut kunnollista suhdetta ja joudun kärsimään tämän turkkilaissuhteen vuoksi varmaankin loppuelämäni, mikä tuntuu todella ahdistavalta