nimeä listaan ja valtiota kyykytämään

Nyt kun luki tuon alla olevan keskustelun otsikolla:
TEHYN tavoite ja mihin se perustuu


Niin johan nousi kapinahenki pälle.Saa..na. Siiinä teille faktaa, provottajat. Totuus ei pala tulessakaan
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nimeä listaan ja irtisanutumaan sankoin joukoin. päästäänpähän eroon turhanpäiväisistä rettelöitsijöistä. ei kai kukaan enää tosissaan luule, että kaikille riittää töitä rahan uusjaon jälkeenkin.

on se varmaan tosi mukavaa kärvistellä ilman töitä ja ilman työttömyyskorvauksia. mutta eipähän tarvi kärvistellä paskalla palkalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakkokenraalikuningas kirjoitti:

Nyt kun luki tuon alla olevan keskustelun otsikolla:
TEHYN tavoite ja mihin se perustuu


Niin johan nousi kapinahenki pälle.Saa..na. Siiinä teille faktaa, provottajat. Totuus ei pala tulessakaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu