Dancea TANSSIMISEEN!

discomaniaaa

HEI!

ELI olisko kertoa nopeita 2000-luvun(mieluusti vielä uudempia) disco/dance/techno biisejä!? Melko korkea biittiraja pitäisi olla. Suunnilleen samantyyppisiä kuin Velvetin- don't stop movin tai alcazarin - Cryin at the Discoteque

8

1085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näpäyttäjä

      Mitä tässä lukee:

      "Disco

      Keskustele "vanhan ajan" disco-musiikista"

      Ovatko 2000-luvun jälkeen ilmestyneet, NRJ-kanavan isopovisten, vähissä vaatteissa MTV:n videoilla itseään hierovien tyttösten tai geelipäisten söpöjen poikien määkimät tusinahitit mielestäsi "vanhan ajan" discomusiikkia"? Jos ovat, olet ilmeisesti vielä vaippaikäinen. Jos vastaus taas on ei, minkä takia kyselet täällä tyhmiä kysymyksiä?

      • dancamaniaa

        Kuuleppa viisastelija satun olemaan 80-luvun discomusiikin hyvä ystävä, joten äläpä ala nokittelemaan. Kysyin vain harrastukseeni 2000-luvun dance biisejä!? enkä puhunut "vanhan ajan discosta" yhtään mitään?! hanki silmälasit. tämän päivän nopeabiittisen popituksen nimi nyt vaan sattuu olemaan DISCODANCE. ainakin sen tanssityylin.


      • dancemaniaaa

        kattoinpa vaan ekana että DISCO niin älä viitti alkaa vittuilemaa tommosesta turhasta. ei tarvi vastata jos tuntuu että kauheeta ku joku on laittanu "väärään palstaan aiheen"


      • ...
        dancamaniaa kirjoitti:

        Kuuleppa viisastelija satun olemaan 80-luvun discomusiikin hyvä ystävä, joten äläpä ala nokittelemaan. Kysyin vain harrastukseeni 2000-luvun dance biisejä!? enkä puhunut "vanhan ajan discosta" yhtään mitään?! hanki silmälasit. tämän päivän nopeabiittisen popituksen nimi nyt vaan sattuu olemaan DISCODANCE. ainakin sen tanssityylin.

        " Kysyin vain harrastukseeni 2000-luvun dance biisejä!? enkä puhunut "vanhan ajan discosta" yhtään mitään?! hanki silmälasit. tämän päivän nopeabiittisen popituksen nimi nyt vaan sattuu olemaan DISCODANCE. ainakin sen tanssityylin."

        Hankipa kuule itse silmälasit. Täällä on erikseen konemusiikin palsta, ja edelleenkin tämän palstan kohdalla on kyse vanhan ajan discosta. Opettelepa näin ensi alkuun erottamaan musiikkityylit toisistaan. 2000-luvulla on dancet ja trancet, ja discodancea ei ole olemassakaan.

        Itse olen täysin konemusiikin kuuntelija ja seurailen silloin tällöin tätä palstaa, kun jotkut onnettomat luulevat discon olevan baarijumputusta.


      • Le Freak!
        dancemaniaaa kirjoitti:

        kattoinpa vaan ekana että DISCO niin älä viitti alkaa vittuilemaa tommosesta turhasta. ei tarvi vastata jos tuntuu että kauheeta ku joku on laittanu "väärään palstaan aiheen"

        Mutta kun DISCOa ei enää 2000-luvulla ollut, olisi siitä jo pitänyt tajuta että kirjoitat aivan väärälle palstalle!

        Mitä DISCOlla tarkoitetaan, niin aiheeseen voi tutustua pintapuolisesti Wikipedian sivuilla:

        suomeksi: http://fi.wikipedia.org/wiki/Disko_(musiikinlaji)
        englanniksi: http://en.wikipedia.org/wiki/Disco

        Turhaan sä näistä vastauksista hermostut, itse et lukenut tarkkaan mitä tällä palstalla käsitellään.


      • dr.Jekylli

        Ota lääkkeesi heti ja tuplana äläkä koskaan enää kirjoitele tälle palstalle koska olet ulkona asiasta...


      • LOBO TOMI

        Oot aikalailla kahjo kun tollalailla textaat..
        Tiukkapipo on sulle se paras mahd. kutsumanimi..
        Ootko todella siviilielämässä ja töissä samanlainen??
        Jos oot niin sulla ei oo kavereita...
        Ime kieltä!


    • kaikki ovat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4592
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1837
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1540
    4. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1016
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      981
    6. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      103
      930
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      913
    8. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      842
    9. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      45
      807
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      798
    Aihe