kertokaa miten pystyisin kertomaan jätkälleni että siitä on tulossa isä.. kun muutama aika taakse päin kun tuli puhetta lapsista ni se vaan ilmoitti heti että ei halua mukuloita.. en tiedä miten menetellä..
kertokaa..
yh äippäkö?
3588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eihän siinä muu auta. Menit sitten tekemään sen kersan silti vasten nuoren miehen tahtoa? Et ole järjenjättiläinen itsekkään. Molemmathan te siitä yhtä vastuussa silti olette. (kaverikin olisi voinut käyttä sperderiä jos ei kerta lapsia halua.)
Joka tapauksessa lapsen oikeuksiin kuuluu periä isänsä suku aikanaan. Joten tunnustuta lapsi virallisesti.
Silloin kun mieheni tytär on meillä, häneen pätevät samat säännöt kuin omiin lapsiini. Komennan ja käsken häntä yhtälailla kuin omiani.
En yritä hänelle olla äiti, koska hänellä on, mutta pidän hänestä huolen ja annan hoivaa ja hellyyttä, yhtälailla sanon samat asiat kun hän menee nukkumaan kuin omille lapsilleni.
Käyn hänet hakemassa jopa tarhasta jos mieheni on töissä.
jolloin ei ole häiriötekijöitä ja jätkällä on hyvä mieli. Voit kertoa hitaasti, että toinen hoksaa kysyä ja sitten vaan vastaat että kyllä, olet raskaana. En kannata suoraan sanomista. Ei kiertelyssä ole mitään väärää. Kunhan asia tulee selväksi n. puolessa tunnissa. useimmille nyt vaan kannattaa antaa aikaa noin isossa asiassa. Kun kerran on ilmeisesti vahinko käynyt. Ken leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön.