Suurempi tuska?

Kertokaa minulle suurempi tuska, kuin elämänsä rakkauden menetys.

Luulen vain, ettei sellaista ole...

Ehkä se helpottaisi oloani.
1504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suurempaa tuskaa aiheuttaa oman lapsen kuolema. Sitä suurempaa tuskaa ei varmasti ole. Mieluumin koko elämä sydän pirstaleina kuin se, että joutuisin kokemaan oman lapsen menettämisestä aiheutuneen tuskan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Kertokaa minulle suurempi tuska, kuin elämänsä rakkauden menetys.

Luulen vain, ettei sellaista ole...

Ehkä se helpottaisi oloani.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu