Se palkka pitäisi olla kunnallisissa turvatyöpaikoissa että se riittäisi,esim minulla monikansallisessa globaali firmassa 3vuorotyössä en edes muista koska olen ollut viikonloppuvapaalla on 2055e kk ja homma on pitää suomi ostovoimaisena jotta nää luuserit saisi valittaa joka saamarin asiasta
Kuinka
paljon.,.
7280
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tehyläiset ovat kuulemma herrojen vaimoja eivätkä mitään vähäosaisia pienpalkkaisia
Ei ne sellaista julkisuudelle kerro. XD
Ei pienipalkkaisella ole varaa irtisanoutua, ainakaan uhkailumielessä. Sehän voi käydä niin että joutuu todella työttömäksi!!!
Tiiättekös että yleinen pariskunta malli on di inssi ja hoitaja.
Aika monta tällaista pariskuntaa tunnen, niin ja sitten on nää lääkäri ja hoitaja pariskunnat :-)
Kyllä ne irtisanoutumiset vaan tulee ja suurella joukolla.
sopiva, että itse lähtisin uudelleenkouluttautumaan hoitoalalle. 4000e/kk ehkä.
Mutta mene sinä ihmeessä! Siellä on paljon töitä nytkin ja kohta vielä enemmän. Tee kuule niin, että lopetat sen itkemisen 3-vuorosta palkastasi ja jatkat niitä kännyköiden kasaamista TAI sitten vaihdat hoitoalalle helpon rahan ääreen.
Selkein vaihtoehto on kuitenkin nyt ensi alkuun pitää turpa kiinni ja antaa toisille neuvottelurauha. Ei ne sinulle sitä palkkaa neuvottelemassa ole, valitettavasti.
Onkin tehyläiset eivät kerro totuutta kk palkastaan sillä se ei jää paljoakaan vuorossa jos he yleensäkään sairaslomiltaan kerkeävät töihin alle 3500e
Sen olen huomannut, että ulkomailta ja myös kotimaasta verrataan toisten keskipalkkoja omaan peruspalkkaan.
Joka alalla tehdään tänä päivänä paljon ylitöitä ja vuorotyötä.