Meiltä ei ole

Itse olisin ihan tyytyväinen siihen summaan mitä nyt on esitetty.

Minulta ei ole kukaan kysynyt mitään siitä, haluanko että liitolle maksamiani rahoja käytetään maksamaan itse irtisanoutuneiden päivärahoja.
3177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...jos itse sanoo itsensä irti.

Onko nyt asia erilainen? Onko varmaa, että hoitajat saavat rahaa? Kuka sen maksaa? Nekö 90%jotka eivät katso toimenpidettä tarpeelliseksi?

Äänestä
  • Haloo!!!! Maksaja on tietysti veronmaksaja.

    Äänestä

  • Ei voi liitto alkaa muuttamaan sääntöjä yhtäkkiä tässä kohdin, muutenhan ne joudutaan muuttamaan koskemaan niitäkin, jotka irtisanoutuvat muista syistä kuin palkkariidan takia. Eli jos itse irtisanoutuu, ei liitto maksa mitään, ja turha on hoitajien muuta kuvitella. Muuten rahaa saa antaa sitten kaikille muillekin jotka töistään lähtevät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysytty mitään kirjoitti:

Itse olisin ihan tyytyväinen siihen summaan mitä nyt on esitetty.

Minulta ei ole kukaan kysynyt mitään siitä, haluanko että liitolle maksamiani rahoja käytetään maksamaan itse irtisanoutuneiden päivärahoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu