PAPERILIITTO

Jätit meidät 1,9%palkankorotuksella kitumaan,eihän se riitä edes kattamaan inflaatiota.Ottakaa tehystä mallia miten paljon korotuksia tarvitaan.
2600e kk ansaitseva
7494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olisin itsekin tyytyväisempi tuohon 24% korotukseen.

Nimim. suunnilleen samaa ansaitseva, paitsi että keskiansio jää tuohon 2600-2800 ja tehtaalla itsekin :-/

Äänestä
  • Kaikkihan me palkkakuopassa maataan jos kansainvälisesti vertaa. Perseet penkkiin!

    terv. 5k/kk

    Äänestä

"2600e kk ansaitseva"
PEPERIMIES TIENAA. EI ANSAITSE. PISTE!

Äänestä
  • enemmän...22vuotta paperia tehneenä tiedän ;) sori

    Äänestä

Minusta pitäisi näihin haittalisiin saada 100% korotukset.Kaikille vuoroissa ammattikuntaan katsomatta

Äänestä

Tuo 1,9 % oli jo sovittu kesällä 2005.Tämä oli siis viimeinen tuohon TES:een liittynyt palkkojen tarkistus. Uusi TES "neuvotellaan" ensi kesänä ja se onkin sitten aivan eri pallopeli.

Äänestä
  • Sovittu 2005,vaan piti olla tupon mukainen ei tullut tupoa piti neuvotella prosentit itse 1,9%tuli SURKEAA TULOSTA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIKSI., kirjoitti:

Jätit meidät 1,9%palkankorotuksella kitumaan,eihän se riitä edes kattamaan inflaatiota.Ottakaa tehystä mallia miten paljon korotuksia tarvitaan.
2600e kk ansaitseva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu