Moikka! Onko kukaan käyttänyt Pasilan aseman suutaria? Onkohan ihan jees paikka? Kiitos vastauksista=)
Suutari Pasilassa hyvä?
9
1440
Vastaukset
- fradfs
Ihan on taitava ja asiantunteva kaveri. Monet kengät on siellä korjautettu!
- sxa
Kiitos kun vastasit=)
- tuhatjalkainen
Minäkin olen siellä kenkiä korjauttanut, ihan hyvä paikka.
- KokemuksiaJokaLähtöö
Ilmeisesti yrittäjä on vaihtunut tai jotain? Viimeksi kun kävin, palvelu oli erittäin penseää. Korkolappujen uusiminen maksoi 25€. Oli selvää, että mitään palvelumielenkiintoa ei ollut, vaan lähinnä asiakkaat häiritsee "työrauhaa".
- Kiitos
Asematunnelin suutari taas on ollut aivan loistava ja edullinen. - soraya1
Ihan hyvä kyllä!
Monet kengät korjauttanut ja hinta-laatu -suhde mielestäni erittäin hyvä. Kestää piitkään! Enää en haaskaa rahojani muualle kun tietää, että tuolta saa reilua palvelua:) - Laatutyötä
Erittäin hyvä suutari, olen korjauttanut siellä 400-700 euron hintaisia kenkiä, joita en uskaltaisi mihin tahansa viedä
- Pettynytasiakas
Suosittelen välttämään pasilan suutaria. Vein omat kenkäni sinne pohjn narinan vuoksi ja tiskillä ollut mustatukkainen mies vain tokaisi suoralta kädeltä että laitetaan puolipohjat. No vikahan ei tällä tietenkään korjaantunut vaan vein kengät uudestaan paikan päälle. Seuraavana päivänä minulle soitti joku aivan eri mies ja kysyi että mikä kengissä ylipäänsä on vikana!? Selitin asian uudestaan ja lupasivat laittaa asian kuntoon. Seuraavan kolmen viikon aikana kävin kolmesti kyselemässä paikan päällä kengistäni ja sain jok kerta erilaisen selityksen että mikä kengässä on vikana ja mitä sille on jo tehty. Aina piti olla huomenna valmis. Lopulta kun kävin neljännen kerran kysymässä ja vastassa oli ilmeisesti näiden janttereiden esimies, joka kertoi että ovat hävittäneet toisen ehjän kenkäni kokonaan. Hän ei tuntunut edes tietävän että mikä kengässä oli alun perin vikana. Kun aloin jo hermostua mies vain selitti kuinka heillä on hyvä maine yms. vieläkin jännitän saanko kenkiäni ikinä pois ko. paikasta ehjänä.
- Paraspaikka
Pasilan aseman suutari on toiminut vuodesta 1978. Olen vienyt kaikki kenkäni mm. Minna Parikan n 300-500 euron kengät pasilan aseman suutarille ja työn jälki, asiakaspalvelu sekä muut tuotteet ovat olleet aina loistavia. Itse en muita suutareita käyttäisi.
- Paras
Pasilan aseman suutari on toiminut vuodesta 1978. Olen vienyt kaikki kenkäni mm. Minna Parikan n 300-500 euron kengät pasilan aseman suutarille ja työn jälki, asiakaspalvelu sekä muut tuotteet ovat olleet aina loistavia. Itsekään en muita suutareita käyttäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215804- 601967
- 251409
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2301215- 741125
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531077Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661059Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 511032
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985