Suutari Pasilassa hyvä?

aaaaaa

Moikka! Onko kukaan käyttänyt Pasilan aseman suutaria? Onkohan ihan jees paikka? Kiitos vastauksista=)

9

1458

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fradfs

      Ihan on taitava ja asiantunteva kaveri. Monet kengät on siellä korjautettu!

      • sxa

        Kiitos kun vastasit=)


    • tuhatjalkainen

      Minäkin olen siellä kenkiä korjauttanut, ihan hyvä paikka.

    • KokemuksiaJokaLähtöö

      Ilmeisesti yrittäjä on vaihtunut tai jotain? Viimeksi kun kävin, palvelu oli erittäin penseää. Korkolappujen uusiminen maksoi 25€. Oli selvää, että mitään palvelumielenkiintoa ei ollut, vaan lähinnä asiakkaat häiritsee "työrauhaa".

      - Kiitos

      Asematunnelin suutari taas on ollut aivan loistava ja edullinen.

    • soraya1

      Ihan hyvä kyllä!

      Monet kengät korjauttanut ja hinta-laatu -suhde mielestäni erittäin hyvä. Kestää piitkään! Enää en haaskaa rahojani muualle kun tietää, että tuolta saa reilua palvelua:)

    • Laatutyötä

      Erittäin hyvä suutari, olen korjauttanut siellä 400-700 euron hintaisia kenkiä, joita en uskaltaisi mihin tahansa viedä

    • Pettynytasiakas

      Suosittelen välttämään pasilan suutaria. Vein omat kenkäni sinne pohjn narinan vuoksi ja tiskillä ollut mustatukkainen mies vain tokaisi suoralta kädeltä että laitetaan puolipohjat. No vikahan ei tällä tietenkään korjaantunut vaan vein kengät uudestaan paikan päälle. Seuraavana päivänä minulle soitti joku aivan eri mies ja kysyi että mikä kengissä ylipäänsä on vikana!? Selitin asian uudestaan ja lupasivat laittaa asian kuntoon. Seuraavan kolmen viikon aikana kävin kolmesti kyselemässä paikan päällä kengistäni ja sain jok kerta erilaisen selityksen että mikä kengässä on vikana ja mitä sille on jo tehty. Aina piti olla huomenna valmis. Lopulta kun kävin neljännen kerran kysymässä ja vastassa oli ilmeisesti näiden janttereiden esimies, joka kertoi että ovat hävittäneet toisen ehjän kenkäni kokonaan. Hän ei tuntunut edes tietävän että mikä kengässä oli alun perin vikana. Kun aloin jo hermostua mies vain selitti kuinka heillä on hyvä maine yms. vieläkin jännitän saanko kenkiäni ikinä pois ko. paikasta ehjänä.

      • Paraspaikka

        Pasilan aseman suutari on toiminut vuodesta 1978. Olen vienyt kaikki kenkäni mm. Minna Parikan n 300-500 euron kengät pasilan aseman suutarille ja työn jälki, asiakaspalvelu sekä muut tuotteet ovat olleet aina loistavia. Itse en muita suutareita käyttäisi.


    • Paras

      Pasilan aseman suutari on toiminut vuodesta 1978. Olen vienyt kaikki kenkäni mm. Minna Parikan n 300-500 euron kengät pasilan aseman suutarille ja työn jälki, asiakaspalvelu sekä muut tuotteet ovat olleet aina loistavia. Itsekään en muita suutareita käyttäisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      33
      11272
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9731
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3230
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2269
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1747
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe