onko kukaan huomannut

diane novien käytön yhteydessä esim. voimakkaampaa hiusten lähtöä tai ihon kuivumista, varsinkin silmien iho? Mietin vain voiko vaivat johtua pillereistä vai muusta. Mut "oireet" tullu vasta kun on syöny kyseisiä pillereitä. Onhan niissä enemmän hormoonia kuin muissa pillereissä. Kiitti.
1327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No varsinaisesti ei ole Diane Novista kokemusta, mutta merciloneja syödessä iho oli kyllä vähän liiankin kuiva ja varsinkin silmien ympärysiho. Välillä meni iho tosi pahan näköiseksi, kun kuivui ja ärtyi niin kamalasti. Samoin hiukset oheni aika paljonkin, tosin tiedä sitten onko se jotain perinnöllistä ohentumista vai pillereistä johtuvaa. Joka tapauksessa pillereiden lopetuksesta alkaa olla 1,5 vuotta aikaa, iho on rasvaisempi ja siinä mielessä parempi nyt, mutta valitettavasti hiukset senkun ohenee... :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juupasjoop kirjoitti:

diane novien käytön yhteydessä esim. voimakkaampaa hiusten lähtöä tai ihon kuivumista, varsinkin silmien iho? Mietin vain voiko vaivat johtua pillereistä vai muusta. Mut "oireet" tullu vasta kun on syöny kyseisiä pillereitä. Onhan niissä enemmän hormoonia kuin muissa pillereissä. Kiitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu