Muutkin laihduttaneet voivat halutessaan esiintyä Iltalehden sivuilla:
http://www.iltalehti.fi/terveys/200710166696397_tr.shtml
http://www.iltalehti.fi/terveys/200710166696397_tr.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
maksettu mainos, niitähän Iltalehdessä riittää lähes joka viikko
Mainokset ilmaiseksi.
VHH:llä laihtuu mutta eivät kaikki ainakin minä olen lihonut muutaman kilon.
PV laihtuvat kaikki tällä vain osa.
Ei riitä että laihtuu vähän täytyy laihtua normaalipainoiseksi.
Kysyisin vielä onko kenellekään kehittynyt munuaiskiviä tällä vhh:llä.
että kaikki PV:llä olijat laihtuvat.
Tuskin pystyt todistamaan sitäkään että ne ketkä (mukamas) lihovat VHH:lla olisivat noudattaneet sitä oikein.
Mutta faktaa varmaan löydät siitä kuinka moni PV:llä olija menee sinne uudestaan, tai mikä on tilanne 2v aloituksen jälkeen. Näistä voisit kertoa meillekin.
Laihtuu joka ainoa joka noudattaa sitä, tietysti oletan että laihduttaja on lihava tai ylipainoinen.
Kyllä olen laihtunut vhh:lläkin mutta se on asia erikseen jos lopetan tämän niin lihon takaisin. Samoin paikkareissa.
Jos palataan entiseen elämäntyyliin lihoo varmasti oli millä tahansa elämäntavalla.
Kun oikea sana dieeteille pitäisi olla elämäntapa.
Olen ottanut vhh:n elämäntavaksi samoin olisi paikkareissakin olevan syytä ottaa.
Niin siinä käy jos palaa takaisin, kyllähän tämä tiedetään. Juuri tästä syystä mikään kuuri ei ole suositeltava vaan ainut tapa on elämäntapamuutos.
Gi.tä noudattavat laihtuu parhaiten ja Gk on helppo pittää matalana kun ei ole rajoituksia niin paljoa kuin monessa muussa ruokavaliossa. Parissa viikossa se muuttuu jo elämäntavaksi;)
Vai että parhaiten. Parhaiten kyllä laihtuu VHH:lla ja pois ei tarvitse jättää kuin huonot raaka-aineet.
Missä ajassa ja kuinka paljon olet laihtunut, eli mikä on pituus ja paino? Itselläni 185/73 parikymppiä olen pudottanut reilussa vuodessa ja ihan Gkta rajoittamalla! Helppoa ja herkullista:)
GI:lle ei tee oikeastaan mitään.
Sellaset >30kg parissa vuodessa, kuinni? Pituutta pyöreästi 180cm ja BMI ~24.
VHH on ollut helppoa ja herkullista, ei ole mitään syytä miksi kokeilisin jotain muuta. Ja ihan ilman hymiötä.
Ei liity palstan aiheeseen.
Joskus häiriköidä.
No liittyy se vähän ainakin sinun juttusi.