ollut tyhmä.Toinen lakkasi puhumasta,hymyilemästä,tervehtimästä/moikkaamasta,rupesi kaikin tavoin välttelemään kontaktia.Ja kaikki tämä noin viikon aikana!Mitä v...a,no pitää vaan koittaa muuttua itsekin kyyniseksi ja alkaa ajattelemaan omaa napaa,onpas helppoo!!!!
olen sitten
varmastikin
5941
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vein sua kuin litran mittaa,etkä huomannut mitään.
Ootko itse moikannut?
Kun ei sitä uskalla, jollei tule vastakaikua, moikkaan jos sinäkin minua, heti huomenna.
lähinnä biologisia koneita
sivusuhteiden perään työpaikkaromanssin pyörteissä. Joopa joo. Harvoin kukaan kertoo, onko varattu vai ei.
On vain pari vaihtoehtoa ainakin naisen näkökulmasta katsottuna (toivottavasti olet mies)
Joko olet katsonut silläsilmällä tai jutellut jonkin toisen naikkosen kanssa ja tämä eräs on sen nähnyt tai kuullut..
Tai hän on saanut käsityksen ettet kuitenkaan ole kiinnostunut, oletko sanonut jotain sellaista?
Tai sitten olet tosiaan sanonut hänelle jotain mistä hän on loukkaantunut.
Viimeinen vaihtoehto olis että hän haluaa unohtaa sut, liittyen ehkä tuohon kiinnostukseen tämäkin, ehkä et ole tehnyt täysin selväksi mitä hänestä ajattelet ja hän on kyllästynyt odottamaan.. Itse koitin tätä totaalista unohtamista kun tuntui ettei hän ollutkaan yhtä kiinnostunut, luulin et hän oli unohtanut mut kesälomansa aikana, ajattelin että vältteli mua kun emme enää kohdanneetkaan niin kuin ennen.. Koitin olla näkemättä, kävelin vaan tylysti ohi kun viimein osuttiin samaan paikkaan.. näin sivusilmällä kuin hän katsoi mua =/ Se sattu muhun ihan pirusti, hyvä ettei itku tullut.. Että jos hän sen linjan on valinnut ja ollut sinusta oikeasti kiinnostunut niin ei se helppoa ole. Hänen ajatuksissan olet varmasti, enemmänkin kuin ennen =)
Itse olin tehnyt ilmeisesti liian hätäsiä johtopäätöksiä koska hän edelleen katsoo mua sillä sydämen sulattavalla katseellaan, eihän sitä voinut vastustaa.
Älä anna periks, mikäli et ole tehnyt mitään väärää =)