Niin, luulisi että mikä tahansa palsta kiinnostaisi naisia enemmän kuin tämä miesten leikkilaatikko.
"wnävnivwäinvw"
MarttyyriMallari-TTt
MITÄ NAISET TÄÄLLÄ PÖRRÄÄ???
12
558
Vastaukset 12
- että tämä
palsta on juuri enimmäkseen teinien leikkilaatikko ja laittavat tänne aiheitakin jotka saattaisivat paremmin asiasisällöltään kuulua toisille palstoille. Mutta täällä pyörii suurinpiirtein tietyt ihmiset koko ajan ja ovat kai liian mukavanhaluisia etsimään toisiaan muilta palstoilta. Minä eksyn tänne joskus etsimään sitä miehen logiikkaa mutta on vähän liian paljon muuta että jaksaisi etsiä sitä aihetta keskustelujen joukosta.
- Nettikatti
Missä se ihmisen logiikka -palsta on? Homma on jaettu kuin vanhan ajan kyläreissuilla: naiset keittiössä, miehet kamarissa (ei makuu-). Minulla on ollut taipumusta hakeutua miesten puolelle, mutta niinpä näyttää olevan monella muullakin naisella. Meinaatko ajaa pois?
Jos olet kaunis, niin tervetuloa tänne. Jos olet ruma...
"Sinähän tunnet itsesi?"
MarttyyriMallari-TTt- Nettikatti
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
Jos olet kaunis, niin tervetuloa tänne. Jos olet ruma...
"Sinähän tunnet itsesi?"
MarttyyriMallari-TTtTottakai olen nätti! Emmekös me ole kaikki. Ainakin täällä. :)
- ..........
Mistä miehet täällä keskustelisivat keskenään jos naiset eivät olisi mukana pörräämässä?
- pulma onkin....
... ettei ne vaan pääsis keskenään mitään suunnittelemaan.
Ja mistä ne nyt osais, -urahtelevat gorillat-, keskenään puhua, höh.
Kyse on siis tutusta ilmiöstä. Miehiä ei juurikaan kiinnosta lissujen huone mutta toisinpäin aina kiinnostaa. Kyse on huonosta itsetunnosta, jota naiset pönkittävät sillä, että hengailevat "kovina jätkinä" miesten huoneessa.
En kuitenkaan lähtis kieltämään tänne tunkemista, koska naisten mukana olo antaa perspektiiviä ja pitää reaalimaailman mielessä. Me miehet kun muuten hukutaan ideologioihimme ja avaruudellisiin selitysmalleihin... - Nettikatti
pulma onkin.... kirjoitti:
... ettei ne vaan pääsis keskenään mitään suunnittelemaan.
Ja mistä ne nyt osais, -urahtelevat gorillat-, keskenään puhua, höh.
Kyse on siis tutusta ilmiöstä. Miehiä ei juurikaan kiinnosta lissujen huone mutta toisinpäin aina kiinnostaa. Kyse on huonosta itsetunnosta, jota naiset pönkittävät sillä, että hengailevat "kovina jätkinä" miesten huoneessa.
En kuitenkaan lähtis kieltämään tänne tunkemista, koska naisten mukana olo antaa perspektiiviä ja pitää reaalimaailman mielessä. Me miehet kun muuten hukutaan ideologioihimme ja avaruudellisiin selitysmalleihin..."Kyse on huonosta itsetunnosta, jota naiset pönkittävät sillä, että hengailevat "kovina jätkinä" miesten huoneessa."
Tämäkö oli miehen logiikkaa? Metsään menee niin että paukkuu. Keksi parempi. :)
- viilisniilis
sun takia täällä ollaan.
ja meitä näköjään yhdistää eräs tekijä, tosin minun kohdallani tämä juttu toimii tiedostamatta.
"Huhuuu"
MarttyyriMallari-TTt
- sitä
aina luulis.
en huomannu että täällä on pillumagneetti väärinpäin
terveisin androgyyni - vakoilee
Me vakoillaan. Miten niitä miehiä sais kotiinsa saakka edes joskus tai jopa pysyvämmäksikin aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686
