Työsuhdeautot pois!

Pehr Saukko

Ne olisi mahdollista korvata työsuhderatsuilla. Ei enää rattihuopumuksia eikä ilman saastuttamista pakokaasuilla. Polttoaine kotimaista. Autohalleihin voisi järjestää pilttuut, jossa ratsut pureksisivat heinää, kun isäntä on työssä. Mitä tuumaavat työsuhdeautoilijat?

3

1082

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaasua!

      Milläköhän kaasulla maailma sitten saastuisi? Taitaisi vain pakokaasu muuttua ´metaanipitoiseksi ja ilmastonmuutos pahenisi entisestään. Entäpä ne kiinteämmät päästöt pitkin teitä? On siina tietysti oma hupinsa, kun omalla autollaan ajava tämäyttää vähänkin isompaan paskakokkareeseen.

      • Nimetön

        ...suolikaasua.

        SSKL=Suomen suolikaasuliitto.

        -Pehr-


    • Erkki-Ukki

      Joo ihan hyvä ehdotus ja ainakin ekologinen. Mummotkin saisivat kerätä kukkamullan suoraan kadulta. Kuitenkin ei tuo käy koska me työsuhdeautoilijat (ainakin minä) tykätään kyrsästä eli makkarasta. Eittämättä hevonen on parasta leivän päällä tai raviradalla eikä missään liikenteessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2320
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1337
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1266
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1191
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      914
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      788
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      596
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      575
    Aihe