Onko teillä kokemuksia kaukorakkaudesta? itse tapasin rakkaani ulkomailla (ei kummankaa kotimaa) jossa olimme töissä. nyt eri maissa mutta yhdessä. Miten kauan suhde kestää eroa? kommentteja kiitos! :)
Kaukosuhteet
Luv
2196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suhteet toimivat tai eivät toimi, ovatpa ne kauko vai lähisuhteita. Se joka haluaa pettää tekee sen vaikka nukkuisit samassa sängyssä, jos niin haluaa. Se jolla on periaattita ei petä.
Sanoo lähi - ja kaukosuhteessa elänyt.
rakkaus kestaa jos sen on tarkoitus kestaa, eli ei ole valia onko se kauko vaiko lahi suhde.
Ise olen elannyt kaukosuhteessa nyt 2 v. Meilla on aina n 2-3 kuukautta valissa ennenkuin ollaan taas yhdessa. Mutta ei se ole asiaa haitannut, painvastoin aina on yhta jannittavaa nahda rakkaansa ja tapaamista todella odottaa.
Sitten ollaankin yhdessa useita kuukausia :)
Ja kun ei olla yhdessa kirjoitellaan jatkuvasti sahkopostia, lahetellaan norm. kirjeita, kortteja, ja pienia yllatyksia ja .. Mieheni soittaa minulle paivittain joten kylla sen muutaman viikon erillaanolon kestaa ..
Mutta suunnitelmissa on asua yhdessa lopullisesti ja mahdollisimman pian. terkuin miu !!!