Vaimo ulkomailta

Suomalaiset naiset saa luvan jäädä. En ole oikea mies heille joten käännän katseeni lopullisesti muualle.
Kertokaa kokeneemmat mitä kautta löytää tietoa ulkomaalaisista neidoista jotka voisivat vaihtaa maisemaa ja tutustua Suomalaiseen herrasmiehenalkuun. Venäjällähän noita tuntuu olevan mutta haluavatko kaikki vain amerikkaan vai onko suomi heille "tarpeeksi hyvä" vaihtoehto?
Keski- ja Etelä-Amerikan tytöt kiinnostaa kaikkein eniten hyvistä kokemuksista johtuen mutta sinne on vaikea päästä paikalle ja löytää oikea.
Kaukoidän neidot kiinnostavat myös mutta miten niiden kanssa pääsee yhteyteen muuten kuin menemällä paikan päälle (ei tämäkään poissuljettu ole, paikka pitäisi vaan olla tarkkaan tiedossa)?
Kenelläkään henkilökohtaisia tai kuultuja kokemuksia??
6747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla ei ole asiasta minkäänlaista kokemusta, mutta tapauksista olen kuullut. Meinaan vaan, että älä sitten anna niiden ulkomaisten neitojen huijata itseäs lämpöisellä hempeällä olemuksellaan, hyvällä käytöksellään (passaa miestä minkä ehtii, on nöyrä, tottelevainen ja alistuvakin) ja muilla avuilla, joita suomalaisnaisilta ei kuulemma löydy (tyylikäs pukeutuminen, huoliteltu meikki, kampaukset ym.).

Nimittäin mm. nuo maat, joita luettelit ovat köyhiä maita ja naiset varmasti mielellään esittävät kilttiä, nöyrää ja passaavaa niin kauan, että taas yksi höynäytetty ulkomaalaismies vie ja nai. Tehdään vielä lapsi tai pari, niin ei aikaakaan, kun nöyristely ja passaaminen loppuu, kun huomataan, että täällä vapaassa länsimaassa ei naisen tarvitse alistua. Täällä saa miehen elatusrahojen lisäksi jos jonkinlaiset sosiaalituet eli rahantulo on taattu vaikka et mitään tekisikään.

En kirjoita tätä kommenttia mitenkään "katkeroituneena", vaikka olenkin suomalainen nainen. Halusin vain antaa ajattelemisen aihetta. Eihän suomalaiset miehetkään mitään helpoimpia/komeimpia/hurmaavimpia ole, mutta itse olen aina päättänyt suosia suomalaista enkä mitään lirkuttavia italiaanoja ym. Ainakin tietää mitä saa!

Mutta onnea sulle vaimonhakuun ja toivottavasti sun kohdalle ei osu näitä huijarinaisia!

Äänestä
  • > ...älä sitten anna niiden ulkomaisten neitojen
    > huijata itseäs lämpöisellä hempeällä
    > olemuksellaan, hyvällä käytöksellään (passaa
    > miestä minkä ehtii, on nöyrä, tottelevainen ja
    > alistuvakin) ja muilla avuilla, joita
    > suomalaisnaisilta ei kuulemma löydy (tyylikäs
    > pukeutuminen, huoliteltu meikki, kampaukset ym.)

    En anna en, yhtään sen enempää kuin niiden kotoisten tyttöjenkään nimittäin. Vaikka päämärä ei olisikaan sama niin keinot ovat. Useasti on varmaan niin että kun mies on hoitanut tehtävänsä ja naisella on lapsi niin siitä on hyvä puhaltaa peli poikki, lähettää äijä suksimaan ja kerätä elatusmaksut. Meistä kun ei ilmeisesti ole lasten kasvattajiksi.

    Suomalaiset neidot osaavat muuten ehdottomasti käyttäytyä, olla tyylikkäitä ja miellyttäviä jos haluavat!


    > ...länsimaassa ei naisen tarvitse alistua...

    Jaa, ilmeisesti sait semmoisen kuvan että etsin alistuvaa kumppania? En ole sitä tyyppia mutta kaipaan kylläkin rehellistä miestään arvostavaa ystävää.

    Omasta mielestäni riski sille että tiet eroaa on sama molemmissa tapauksissa. Uskon että itselleni parempi vaihtoehto on yrittää jostain toisesta kulttuurista tulevan kanssa. Kiitos kuitenkin onnentoivotuksestasi, sitä varmasti tulen tarvitsemaan :-)

    Äänestä

  • **Tehdään vielä lapsi tai pari, niin ei aikaakaan, kun nöyristely ja passaaminen loppuu, kun huomataan, että täällä vapaassa länsimaassa ei naisen tarvitse alistua. Täällä saa miehen elatusrahojen lisäksi jos jonkinlaiset sosiaalituet eli rahantulo on taattu vaikka et mitään tekisikään.**

    Missä kohtaa heppu ottaa riskin, jos ettii ulkolaisen naisen? Tuohan on kuin lukis suomalaista avioerotilastoa tai kuuntelis kavereitten juttuja tai muistelis menneitä...

    Köyhästä maasta haetun naisen voi hyvällä kohtelulla jopa saada ihan pysymäänkin suhteessa, mutta suomi-neitoa ei tyytyväiseksi passaa pirukaan :(

    Lues vaikka tuota parisuhdefoorumia vähän aikaa... Ei tarvi monta otsikkoa avata, kun totuus paljastuu. Avaa sitten deittinetistä muutama naisten seuranhakuilmoitus ja lue niitä älyttömiä vaatimuslistoja vähän aikaa.

    Suomalainen nainen on hinnoitellut itsensä ulos... Vaatia kyllä osataan, mutta se on salettia, ettei löydy täyttä vastinetta vastata huutoon. Tietäsit vaan, mitä reppanoita minäkin olen deitin kautta treffannut.

    Jos ny vielä vähän aikaa katselis kotimaista, mutta kyllähän juttu on niin että ei mene pitkään kun minäkin lähden matkailulinjalle, jos sama rata jatkuu.

    *En kirjoita tätä kommenttia mitenkään "katkeroituneena", vaikka olenkin suomalainen mies.*

    Halusin vain antaa ajattelemisen aihetta...

    Äänestä

Tunnen naisen helsingissä, joka on karibian alueelta. Haluaa jäädä Suomeen loppuiäkseen, koska oma maa köyhä ja korruptoitunut. Vain rikkaat voivat hyvin karibialla. Puhuu espanjaa äidinkielenään ja suomea puhuu kohtalaisesti niin että pärjää. Hän etsii miestä tositarkoituksella. Hän on minulle ollut aina vain tuttu sekä kielenopettaja. Voisin yhdistää teidät kaksi, jos tunnut tervejärkiseltä. Kerro jotain itsestäsi. Hän on 31v, tumma ja tulinen.

Äänestä
  • Kiitos!
    Hablo un poco espanol tambien...
    Voitko lähettää pienen viestin osoitteeseen
    [email protected]
    niin laitan omasta sähköpostiosoitteestani enemmän tietoa itsestäni.

    Äänestä

Ota ranskatar. Ovat heikkona väittelytaitoisiin suomalaisiin. Pääset varmasti ainakin kolmanteen yhteyteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mutta mistä kirjoitti:

Suomalaiset naiset saa luvan jäädä. En ole oikea mies heille joten käännän katseeni lopullisesti muualle.
Kertokaa kokeneemmat mitä kautta löytää tietoa ulkomaalaisista neidoista jotka voisivat vaihtaa maisemaa ja tutustua Suomalaiseen herrasmiehenalkuun. Venäjällähän noita tuntuu olevan mutta haluavatko kaikki vain amerikkaan vai onko suomi heille "tarpeeksi hyvä" vaihtoehto?
Keski- ja Etelä-Amerikan tytöt kiinnostaa kaikkein eniten hyvistä kokemuksista johtuen mutta sinne on vaikea päästä paikalle ja löytää oikea.
Kaukoidän neidot kiinnostavat myös mutta miten niiden kanssa pääsee yhteyteen muuten kuin menemällä paikan päälle (ei tämäkään poissuljettu ole, paikka pitäisi vaan olla tarkkaan tiedossa)?
Kenelläkään henkilökohtaisia tai kuultuja kokemuksia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu