Mikä diesel farkku

Bensa auto pitäisi vaihtaa dieseliin. Mikä olisi hyvä diesel farkku hinta luokassa 15-17keur?
Pitäisi sopia 2 aikuista 2 lasta ja tavarat. Varusteita ilmastointi, esp pakolliset.

Niin ja saisi olla alle 170tkm ajettu...
52664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Primera farkkuja saa tosi edullisesti ja vähän ajettujakin löytyy kun selaat vaikka Nettiautosta.

Äänestä

tosi hyvä vaihtoehto on Skoda Oktavia.

Äänestä
  • Kuka se Ego on? Mitä tekemistä hänellä on Skodan kanssa? Jos kenellä se Ego estää Skodan hankkimista, niin on tänä päivänä tyystin oma ongelmansa!

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Kuka se Ego on? Mitä tekemistä hänellä on Skodan kanssa? Jos kenellä se Ego estää Skodan hankkimista, niin on tänä päivänä tyystin oma ongelmansa!

    Estää useinkin erilaisten ja erimerkkisten autojen hankkimista - kenellä epäluulot kohdistuvat ranskalaisiin, kenellä aasian tuotteisiin, kenellä mihinkin. Tällaisilla käsityksillähän ne "brandit"kin luodaan, ainakin osittain.

    Joskus ison joukon ennakkoluulot pelaavat ennakkoluulottoman autonostajan rahapussiin - jonkun isomman joukon vähemmän tai enemmän perustellut tai usein vanhoihin käsityksiin perustuvien ennakkoluulojen takia jonkin tietyn automerkin tai -mallin hinta laskee muita nopeammin - hyvin pidetyn hyvän yksilön löytäjä saa sellaisesta hyvän käyttöauton edullisesti (tai sitten ei, jos käy huono säkä).

    Äänestä

eiköniin ? vw ja skoda ovat tekniikaltaan lähes samoja. Katso mitä merkkejä ammattiautoilijat käyttävät! Kulutuskin on erittäin pieni tdi passatissakin(vaikka onkin aika iso auto)5,8L/100km
Käy autoliikkeissä vertailmassa sisä-ja tavaratiloja niin huomaat kyllä japaninpoikien pelien häviävän eurooppalaisille,ja sitten on vielä se itäautojen ruosteongelma ihan oma lukunsa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaakko kirjoitti:

Bensa auto pitäisi vaihtaa dieseliin. Mikä olisi hyvä diesel farkku hinta luokassa 15-17keur?
Pitäisi sopia 2 aikuista 2 lasta ja tavarat. Varusteita ilmastointi, esp pakolliset.

Niin ja saisi olla alle 170tkm ajettu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu