Seuraava askel..

..vai ei mitään?

Nämä eivät ehkä olleet "viralliset treffit".
Tapasin tosi kivan miehen, hän pyysi syömään, juttelimme & nauroimme.
Hänkin kiitteli ja vaikutti iloiselta & tyytyväiseltä..jatkosta ei kuitenkaan oikein sovittu.

Hieman tuon jälkeen netissä hän laittoi neutraalin viestin miettien niitä näitä eikä sanallakaan maininnut tuota tapaamista. Vastasin ja hieman viittasin kysymyksellä mahdollisiin viikonloppusuunnitelmiin.
Miehestä ei nyt ole kuulunut mitään.

Tekisi hirveästi mieli ottaa yhteyttä ja tavata uudelleen, mutten yhtään tiedä mitä hän ajattelee minusta. Tuskin hän olisi ollut niin mukava niin montaa tuntia ja ottanut yhteyttä, ellei häntä yhtään kiinnostaisi?
Odottaakohan hän vain seuraavaa tapaamisehdotusta minun puoleltani, vai onko tuo "hiljaisuus" nyt vinkki, että häntä ei kiinnosta?
Kuinka kauan sitä voikaan olla hiljaa & pähkäillä, ennen kuin on liian myöhäistä? Tietysti, jos nyt ehdotan jotain, eikä hän oikein innostu, niin silloin sitten voi unohtaa koko jutun, mutta milloin, miten, mitä, missä, apua...?

7

1925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunteellinen miessiili

      ..olisi kiinnostunut sinut tapaamaan, ylipäätään!
      Millainen vaikutelma sinulla on, onko hän kiinnostunut?
      Kysyitkö häneltä oikein suoraan? Ei peli ole menetetty. Minäpä luulen, että jos juttusille pääsette paremmin, sopiva ajankohta kyllä löytyy. Hänellä voi olla monesta syystä sovittua muutakin menoa. Jos et juttusilla uskalla puhua, laitapa tekstarilla soittopyyntö. Kyllä mies soittaa silloin varmasti!

    • <Mies29>

      Mies voipi ajatella että pallo on sinulla.

      "Tietysti, jos nyt ehdotan jotain, eikä hän oikein innostu, niin silloin sitten voi unohtaa koko jutun, mutta milloin, miten, mitä, missä, apua...? "

      Laita viestiä, siitä on helppo kieltäytyä (ohareiden ja tekovaleiden määrä saadaan näin minimiin).

      • na-iselle

        että toinen valehtelisi. Voi pieni!


    • varattu?

      Ketjun aloittajana siis mietin.
      Onko mahdollista, että mies olisikin varattu?
      Ei kai varattu mies kuitenkaan kyselisi muita naisia noin vain viettämään iltaa?

      Koko päivä on mennyt kun olen meinannut laittaa hänelle viestiä, mutta olen aina sitten perääntynyt arkuuttani.
      Tulen varmaan törmäämään mieheen jatkossakin, niin ei viitsisi sitten riskeerata tuota tai aiheuttaa vaivaantuneisuutta, jos olenkin "vain käsittänyt väärin"..?

      • nöösi_poika

        Anna nyt vaan mennä. Soita/tekstaa ja kysy mikä on homman nimi. Tuleepahan selville, jos kundisi ei halua tavata.


    • argonautti

      Kirjoitat: "...mutten yhtään tiedä mitä hän ajattelee minusta.... "

      Telepatia ei vielä toimi riittävän luotettavasti mutta ihmisillä on jo muutamia tuhansia vuosia ollut käytössään puhetaito. Ota yhteyttä, puhu ja keskustele hänen kanssaan, niin ei tarvitse arvailla.

      • telepuatti

        helepottas olloo jos kyssyy. Ja nuamastahan ja silimistä sen jo näkköö - aenakin minun - jos on sammoo mieltä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      74
      2829
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2358
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2208
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      10
      2123
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1544
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1449
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1237
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1100
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1087
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe