onko sopivaa laittaa työ s.postiin henkilökohtaista asiaa? vai pitäiskö miettiä jokin toinen reitti? ei kovin hyvin tunneta, eikä enää nähdä. mielipiteitä! kiitos!
voinko?
kaipaan sua
61471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Työpostihan on ihan sitä varten:)
On sopivaa ja paljon suotavampaa kuin kännihuuruiset puhelut ja tekstiviestit. Aloita hienovaraisesti vaikka treffikutsulla. Siitä sitte etiäpäin. Vaatii kyllä bläjäyksen rohkeutta.
Esim. näin et ollenkaan menetä kasvojasi
jos saatkin rohkeasta yrityksestäsi
huolimatta häneltä pakit.
...
.......
..
....
........
..
Mut hei, Oikein mukavaa viikonloppua sinulle :)
Ps. lähtisitkö kanssani ensiviikolla
lounaalle? Oletko käynyt X paikassa?
Se on mielestäni tod. kiva lounaspaikka.
Mites ois.. =)
jos se ei ole Rovaniemellä. Kerro toki sijainti vähän tarkemmin:-) joinakin päivinä on ip-velvoitteita.
se menee... Paitsi etten mä koskaan kysynyt mitään "fiksuja", kunhan aloin niitä näitä höpöttää...
Ja nyt on käytetty jo privaattisähköpostia 1½ vuotta... Anna palaa!
Jos kyseessä ei ole työpaikan pahin juoru, niin mikä estää. Minäkin olen lähettänyt vaikka mitä henkilökohtaisesta elämästäni kertovia sähköposteja/vuodatuksia ex-pomolleni ja hän laittoi takaisin, että "kyllä se siitä...minulle tapahtui vuonna se ja se...". Hän oli sellainen reilu kaveri, jolle pystyi avautumaan.