TEHY

T=tuhoa
E=ehyt
H=Hoivaava
Y=yhteiskunta
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hassuttelee vastustajaa TEHY... Leikittilee potilailla TEHY.... Tehy käy taistoon ja myrkyttää vammaiset ja vanhukset insuliinilla... Valtavan ruumis vuoren päältä heittelee suuri lakkopäällikkö JAANA lakkolaisille verisiä kolikoita... jotka on lunastettu vasta syntyneiden vauvojen verellä ja maksettu nöyrän vaatimattoman kansan selkänahasta

Äänestä
  • Tyynyhoitoa

    Äänestä

Tehy olisi kuullemma vaihtanut nimeään, mutta Jaanan harmiksi NBK (Natural Born Killers) oli jo varattu.
Nyt uusia nimiehdotuksia Tehylle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terveydenhuollon pika yksit... kirjoitti:

T=tuhoa
E=ehyt
H=Hoivaava
Y=yhteiskunta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu