Autokoulun autot

Niin mikä niissä autokoulun autoissa niin häiritsee? Pakko mennä ohi vaikka ajetaan nopusrajotusten mukaan... Ja toinen juttu. Miksi pitää auton perseeseen tulla kiinni, varsinki ylämäessä? Onko toiveita että koululainen tökkäis auton puskuriin?
2392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun olet autokoulun opettaja niin miksi liikenteessä on niin paljon sellaisi jotka ei osaa käyttää vilkkua ja esimerkiksi ryhmittäytyä oikein tai edes sen verran oikein että ajeta kylkiä yhteen vieressä olevan auton kanssa.

Ottakaa se kolmio pois sieltä takaa niin homma on kunnossa:) Se on kun se toinen nuori jannu tulee taakse joka jo "osaa" kaiken niin tiellähän se oppilas on. Mitenkös jos opettais jo autokoulussa miten perässä roikkujia kohdellaan? :D jarutetaan, pumpataan ja motoristeille annetaan tuulilasinpesi nestettä jne. Miten ois:) No kuhan ne vilkun käyttö ym. saataisiin siellä koulussa opetettu niin hyvä olisi. Olen monesti meinaan laittanut merkille että ei siinä autokoulun autossa vilkku oikein ole hereillä! No ymmärrän että siinä harjoitellaa mutta toivottavasti opettaja opettaa ja ettei vaan opettajakin ole niitä ei osaavia tai ei muuten vaan tajua itsekkään sen vilkun merkitystä?

Tehkää hyviä kuskeja ei mitään paskahousuja niitä meinaan on ihan tarpeeksi.

Äänestä

Kyllä minä ainakin menen ohi. En yleensä 40 rajoitusalueella, mutta jos on vaikka 60 rajoitus ja autokouluauto ajaa 55km/h, niin varmasti menen ohi, jos tilaa on turvalliseen ohitukseen. Jos ajaisivat muiden mukana, (mikä kylläkin mahdotonta) niin ohitustarvetta ei tulisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ope kirjoitti:

Niin mikä niissä autokoulun autoissa niin häiritsee? Pakko mennä ohi vaikka ajetaan nopusrajotusten mukaan... Ja toinen juttu. Miksi pitää auton perseeseen tulla kiinni, varsinki ylämäessä? Onko toiveita että koululainen tökkäis auton puskuriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu