Nyt

Soraenson Amerikan seikkailun miljardeja sinne taisi palaa vain 5 miljardia euroa. Ne tappiolliset tehtaat myytiin, miksei niitä lopetettu!
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

KAIKKI JA AHONEN ON LIHAVA.
Tämä on normaali argumentti, kun ei ymmärretä perusasioita.

Äänestä
  • ja jonninpaskaa mäystävät paperimiehet saivat johtajien keskittymisen herpaantumaan ja siitä huonot sijoitukset. Tai sitten kävi niin, että johto päätti kostaa paperimiehille ja viritti miinan huonoilla kaupoilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksetaan kirjoitti:

Soraenson Amerikan seikkailun miljardeja sinne taisi palaa vain 5 miljardia euroa. Ne tappiolliset tehtaat myytiin, miksei niitä lopetettu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu