italialainen nais laulaja

neo,,,...

kappaleen sanat menee joten kuten näin tutimi sola setse im cora berme unatraskas ojone välissä tulee agustisella kitaralla soitettu soolo en saa muuta autavaa mieleen laulaa italiaksi ei ole nyt tämän vuoden mutta jota kuinkin menis 99-2000 suuntaan piru kun ei osaa italiaa mut senhän jo näkeekin tosta mun soheluksesta kiitos jos joku sais jotain selkoa tosta

5

4048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avutonta

      Naislaulaja kirjoitetaan yhteen. On siis ns. yhdyssana". Et varmaankaan ole koskaan kuullut. Akustinen kitara, kirjoitetaan siis k:lla, ei g:llä. Älä yritä näin vaikeita sanoja kun et osaa. Autavaa - tarkoitat varmaankin "auttavaa". Samoin "soheluksesta". Olet sentään itse oivaltanut että kirjoituksessasi ei ole mitään järkeä. Sielua riipoo kun maailman toiseksi kauneinta kieltä raiskataan tuolla tavalla (italiaa).

      • Langvitsi

        Agustic gitar kirjoitetaan kyllä g:llä ,ja jos käytät lainausmerkkejä sijoita ne kummallekkin puolelle sanaa.Sitäpaitsi mistä voin varmentaa tiedon, että italia on maailman toiseksi kaunein kieli.Mistä löydät suomenkielestä sanan "riipoo"?


      • hömhöm
        Langvitsi kirjoitti:

        Agustic gitar kirjoitetaan kyllä g:llä ,ja jos käytät lainausmerkkejä sijoita ne kummallekkin puolelle sanaa.Sitäpaitsi mistä voin varmentaa tiedon, että italia on maailman toiseksi kaunein kieli.Mistä löydät suomenkielestä sanan "riipoo"?

        Itse asiassa, se on akustinen k:lla. Englannin kielessä se kirjoitetaan acoustic, ja kitara kirjoitetaan guitar, ei gitar. Voit tarkistaa vaikka Google-kääntäjästä tai jostain. Pisteen jälkeen tulee välilyönti ennen seuraavan lauseen alkua. Sitä ja paitsi ovat kaksi eri sanaa, eivätkä yhdyssana. Pilkku sijoitetaan edelliseen sanaan kiinni ja sen jälkeen tulee välilyönti, eli näin: Jukka näki kissan, joka oli musta. Eikä näin: Jukka näki kissan ,joka oli musta. Olen varma, että nimimerkki "avutonta" tarkoitti, että italia on hänen omasta mielestään maailman toiseksi kaunein kieli, eikä että se olisi mikään yleinen fakta. Riipoo ei ole suomen kieliopin mukaan oikea sana, mutta se saattaa olla jotain murretta (en ole perehtynyt asiaan), tai sitten vain kirjoitusvirhe, joita koneella kirjoittaessa sattuu hyvinkin helposti.
        Siinä tais olla kaikki, kappaleesta en osaa sanoa mitään.


    • P@L

      olisko laura pausini?

    • Yoannaaah

      Paulina Rubio - Ni Una Sola Palabra

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4797
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2128
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1802
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1435
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1301
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      19
      1175
    7. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1106
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      313
      1030
    9. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1003
    10. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      54
      1003
    Aihe