Diane novasta hiustenlähtöä?

Hei, onko kukaan muu kyseistä pilleriä syövä huomannut runsastunutta hiustenlähtöä? Hiuksia lähti käytön aloittamisen jälkeen noin vuoden normaalisti, mutta nyt on alkanut lähteä todella paljon. Tuntuu että aina viikon tauon aikana vähän lähtö helpottaa, mutta sitten taas pahenee. Siitä syystä olen alkanut epäilemään että tämä e-pilleri voisi olla syy.
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siinä yksi antiandrogeenin vaikutus. Naiset syövät nykyään aivan liikaa Diane Novaa, swiinä on liian monta huonoa ominaisuutta naiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyjä... kirjoitti:

Hei, onko kukaan muu kyseistä pilleriä syövä huomannut runsastunutta hiustenlähtöä? Hiuksia lähti käytön aloittamisen jälkeen noin vuoden normaalisti, mutta nyt on alkanut lähteä todella paljon. Tuntuu että aina viikon tauon aikana vähän lähtö helpottaa, mutta sitten taas pahenee. Siitä syystä olen alkanut epäilemään että tämä e-pilleri voisi olla syy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu