meikkejä viiksiin vai onko joku värjännyt esim. mustalla ripsivärillä viiksiä? Haluaisin näyttää ravintolassa tummaveriseltä rakastajalta (tyyliin rikki martiini) mutta pelkkä itseruskettava ja ihonvärjäys ei riitä kun on vaaleat haivenet nenän alla :(
Onko olemassa
reino
1585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Haluatko siis näyttää latinorakastajalta vain ravintolassa vai ihan koko ajan?
Jos pitkäaikaista väriä kaipaat, voit käyttää vaikka marketista löytyvää silmäripsien kestovärjäysainetta (RefectoCil esimerkiksi) viiksien värjäykseen. Hiusväreillä saisit enemmänkin sävyvaihtoehtoja, mutta niissä lukee "vain hiuksille" ja niissä on kyllä aika vahva haju siinä värjäysvaiheessa.
Ripsiväri on aika huono juttu: jos latinorakastajan daamilla on iltayöstä turpa mustana ja latinolta itseltään kuivahtanut ripsiväri satelee hippusina viiksistä, uskottavuus kärsii pahasti. Kenkälankki, sopisiko?