Anoppivitsi

Bussilinen venäläisiä turisteja oli matkalla Bellarussian kautta Saksaan.

Kun bussi pysähtyi tauolle tuli babuski myymään turistelle omenia.

Kun eräs turisti kysyi missä omenat oli kasvatettu babuski sanoi, että Tsernobilissa, mutta älä itsellesi osta, osta anopille.
1712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olisivat venäläisnaiset helisemässä ellei baabuskat hoitelisi lapsenlapsiaan. Käyntäntönä siellä on että anopit hoitavat lapset ja jos eivät hoitaisi, niin lastenkotilapsia olisi vieläkin enemmin kuin nyt ja nyt jo niitä on ihan tarpeeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjältä kirjoitti:

Bussilinen venäläisiä turisteja oli matkalla Bellarussian kautta Saksaan.

Kun bussi pysähtyi tauolle tuli babuski myymään turistelle omenia.

Kun eräs turisti kysyi missä omenat oli kasvatettu babuski sanoi, että Tsernobilissa, mutta älä itsellesi osta, osta anopille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu