Pikku kysymys

kuinkahan usein uskaltaisi venytyskorvista vaihtaa? yli milliähän ei saisi kerralla venyttää, mutta kannattaako 2mm siirtyä suoraan 3mm ? mulla on ollut vasta pari viikkoa, mutta reikä tuntuu ihan väljältä, korua voi helposti pyörittää ja muutenkin tuntuu ettei enää venyisi. kuinka kauan odotan ennen kuin vaihdan isompaan?
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä vaihan korvista n. kuukauen välein, ja sit melkee suoraa 2->3mm menin... Kyllä voi siirtyä millin kerrallaan, jos se menee suht helposti, eikä satu.. Itellä tapahtu jotai kivaa ku venytin 3mm, se ei eka meinannu mennä, mut sitte sain sen tungettuu siihen, ja se sattu :o ja korva oli turvoksissa monta päivää, nyt se alkaa normalisoituu.. Mut mun ois kannattanu ehkä vielä viikko oottaa, reikä ehkä repes.. :/ Mut kyllä sen voi, kuhan se vaa menee..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


capricorn kirjoitti:

kuinkahan usein uskaltaisi venytyskorvista vaihtaa? yli milliähän ei saisi kerralla venyttää, mutta kannattaako 2mm siirtyä suoraan 3mm ? mulla on ollut vasta pari viikkoa, mutta reikä tuntuu ihan väljältä, korua voi helposti pyörittää ja muutenkin tuntuu ettei enää venyisi. kuinka kauan odotan ennen kuin vaihdan isompaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu