Tehyn johto

...että koska tehyn rahat on sijoitettu kiinteistöihin, niin tavallinen lakko oli mahdoton ajatus (kassa kuiva).

Sen vuoksi Viljainen sai kuningatarajatuksen: löytyisikö niin iso joukko hoitajia jotka olisivat valmiit ottamaan riskin työpaikkansa suhteen jotta Jaana & Kirsti saisi sulan hattuunsa.
4242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole totta.

Äänestä
  • kiinteistöissä.

    Äänestä

Ei käytännössä ole valmiuksia todelliseen lakkoon, koska likvidilakkokassa n. 10 miljoonaa ja vähemmän likvidiä n. 8 miljoonaa. Tämän lisäksi suojatyövaatimukset heikentäisivät epätoivoista lakkoa. Ainoa mahdollisuus on tehdä hyvä sopimus neuvottelupöydässä. No, Jaanan taito ei tähän riittänyt. Jaana halusi näyttää työnantajalle ja sai sairaanhoitajat irtisanoutumaan. Työnanataja olikin ikävä, eikä taipunut, eikä muuten tule taipumaankaan. Asiat hoituvat jatkossa jotenkuten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko totta(?) kirjoitti:

...että koska tehyn rahat on sijoitettu kiinteistöihin, niin tavallinen lakko oli mahdoton ajatus (kassa kuiva).

Sen vuoksi Viljainen sai kuningatarajatuksen: löytyisikö niin iso joukko hoitajia jotka olisivat valmiit ottamaan riskin työpaikkansa suhteen jotta Jaana & Kirsti saisi sulan hattuunsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu