Musiikista ei ole tietoakaan. Kattoin justiinsa teeveestä jumalanpalvelusta. Mitä sairasta jumalan ylistämistä ja ölinää! Tehkää parannus aivottomuudesta jumalan karitsat!
Kuunnelkaa ennemmin vaikkapa Toolia. Kyseisen yhtyeen sävellykset on tehty ajattelevaa ihmistä varten. Voi sitä rytmillistä älykkyyttä joka kaikuu bändin biiseissä! Suosittelen unohtamaan aivopesuun ja kaksinaismoralismiin liittyvien aatteiden levittäjät elikkä kristinuskon ja virret. Ihmisessä on voima.
Virret ovat lapsellista öykkäröintiä
7
773
Vastaukset
- Typerä mielipide
Aikamoisen öykkärimäinen mielipide.
- Ääliö!!
Ei sullakaa sit muuta tekemistä ole kun kirjottaa suomi24:n palstoille paskaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000065&posting=22000000030215863
Mahtaa vituttaa - Tähän mielipiteeseen
Selvä provo.
- AJATELKAA EDES LAPSIA!
On se musiikki kyllä niin synkkää ja kuolemanhajuista että varmasti laulavat sille vanhalle vihtahousulle. Eikö tuollaisen musiikin esittämistä voisi lopettaa televisiossa kun lapsetkaan eivät saa unta kuullessaan tuota synkistelyä. Kyllä siinä jää norjalaisten kirkonpolttajien musiikkikin kakkoseksi synkistelyssä.
- kuukoira_
Tuossa on asiaa.On se kumma että aikuiset ihmiset jaksaa jauhaa jostain jumalasta ja hoilata virsiä .
Saarnojen ja virsien mukaan ihminen on niin kurja matonen maan.Eikös elämän pitäisi olla iloista???- Senni22
Voitko kertoa mitä todellinen ilo on ja mistä se tulee?
- Yks uskossa oleva
Jos ei ole uskossa eikä välitä virsistä niin onko pakko kuitenkaan tulla tänne haukkumaan niitä?
Tulin itse uskoon vähän aikaa sitten ja mua suututtaa semmoset ihmiset jotka yrittää kääntää uskovia syntiin. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945