Löytyykö irkkusoittajia Jyväskylästä?

Löytyykö Jyväskylästä irkkumusiikin soittajia? Olen vastottain paikkakunnalle muuttanut 2-rivisen soittaja ja etsin irkkumusasta kiinnostuneita soittamaan kanssani. Jos et itse ole kiinnostunut, mutta tiedät jonkun, jota aihe voisi kiinnostaa, niin välitä tietoa hänelle! Soittelemisiin!!
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos niitä Jyväskylän joissain irkkubaareissa ( esim.O'Malleys,Parnell's ??)pidetään, ovat hyvä mahdollisuus tavata muita alan soittajia.
Suomi-irlanti seuran kautta vois kysellä Jy:n irlantiaktiviteeteista ....

Äänestä

jyväskylästä intoa löytyy. itse alan tuntijana tiedän. kannattaa muuten joskus viikolla käydä jazz baarissa, (kait nykyinen poppari?) sielä olen muutaman kerran kuullu urkkimusaa. :)

Äänestä

Käy laittamassa ilmoitus Musicalle sekä Okl:n ilmoitustauluille sekä konsalle. Etenkin Musicalla on väkeä, jotka tuntevat vetoa irkkumusiikkiin.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jkl:ään muuttanut musikantti kirjoitti:

Löytyykö Jyväskylästä irkkumusiikin soittajia? Olen vastottain paikkakunnalle muuttanut 2-rivisen soittaja ja etsin irkkumusasta kiinnostuneita soittamaan kanssani. Jos et itse ole kiinnostunut, mutta tiedät jonkun, jota aihe voisi kiinnostaa, niin välitä tietoa hänelle! Soittelemisiin!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu