niistä ajatella.Rohkeutta,pelkuruutta,uusia juttuja,tutustumista johonkin tiettyyn....
Vai pelkkää dokaamista luvan kanssa?Kaveruuden
"syventämistä",vai jotakin muuta?
Vai pelkkää dokaamista luvan kanssa?Kaveruuden
"syventämistä",vai jotakin muuta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ilman dokaamista, silloin on kaikkein hauskinta.
ja mennä ihan reteesti taidenäyttelyyn, museoon esm. Sieltä vois bongaa jonkun mielenkiintoisen luomuksen tms mikä saisi aivonystyröihin vähän vipinää ku on harmaasolut päässyt vähän rapistumaan, sillai
täällä palstoilla aivosolut rapisee ja sitten siihen päälle pjoulut, niin hyvä tulee.
Minust on kyllä ihan kiva mennä pjouluihinkin, tosiaan voi tutustua työkaveréihin paremmin, ei työaikana ennätä.
Vaan onnistuukohan se, jos ne on kännissä ja minä en...?
Uralla ylenemistä vaikka kopiokoneen perseskannausten kautta...
siis eihän töitä tekemällä uralla edetä. Se tapahtuu laskemalla huosut kinttuun tai suhteilla.
Ett se siitä romanssista..
eiks pikkujouluissa voi vähän keveesti relata? Ei kai tartte valita on tai off-linjaa, siis perskännit tai kinkerit. Silleen sopivasti ilomielellä muttei kuitenkaan kavereiden huolehdittavana
tosiaan näyttänyt sen, että pikkujoulun kautta edetään..mutta so what, mulle pikkujoulut on aina olleet iloiset juhlat siitäkin huolimatta ja en varmasti pilaa toisten tunnelmaa, taitaapa olla ihan päinvastoin.
Aina siellä on kavereita ja huolehtijoita löytynyt, ketään ei oo syrjitty ja huoltakin on pidetty. Niin että relataan tänäkin vuonna ja ollaan sillä silmällä.
olla jurrissa ja pikkujouluissa että saa kontaktia johonkin haluamaansa hlöön. Sellaset kontaktit tuottaa loppujen lopuks vaan harmia.
Jos taas uskaltaa selvinpäin näyttää kiinnostuksensa ni se on jo jotain se ja voi johonki johtaakkin oikeesti. Jos hakee pelkkää panoa ni sitte tietysti mutta huoriahan on maailma puolillaan muutenkin.
Ugh. Olen puhunut.
pitää hauskaa ja hieman tuhmistella pjoulussa, mutta siinä se. Kännipäissä sähellys ei saa hyvää aikaan ja jälkeenpäin vain kaduttaa.
tuhmistellut jalossa juhlassa, en edes jatkoilla. Olen varmasti liiankin konservatiivinen, mutta tuhmistelen vain rakastamani naisen kanssa.
konservatiivinen, suudellut olen, mutta en työkaveria. En kadu sitä, oli ihana suutelo, maailman paras ;) ja miehelle kerroin kotona, ei siinä ihmeempää.
Se, miksi niin tein, en tiedä, kysymysmerkki itsellenikin..
Vaan olet kyllä tosi poikkeus tänä päivänä, kymmenen pistettä sulle tuosta "tyylistä", jatka samaan malliin.
joka antaa rompsaansa ronkkia pikkujouluissa.Tekeeköhän se aina niin kun on pilettämässä.
kokemusta. Mutta voi hyvinkin tehdä.
Mutta pienet suudelmat, siinä ei oo mitään mun mielestä, niin tapahtuu, jos siltä tuntuu.
Kätelläänhän me ja halataankin, jos siltä tuntuu.
Voisin sanoa että rohkeutta ja tutustumista johonkin tiettyyn ihan ilman viinaksia...
Eräs tietty kiinnostaa, ja kiinnostus ei ilmeisesti ole yksipuolista. Pikkujouluista tulossa mielenkiintoinen tapahtuma.
Polvet lyövät kohta jo loukkoa itselleni asettamistani suorituspaineista. Se nainen hiipii jo uniin.
Kuinka selviän ilman rohkaisuryyppyjä ?
älä ota noin kovia paineita, aattelet vain, että oot menossa vaikka ruokakauppaan,..oot fiksu ja filmaattinen
mä selviän, menen lähikauppaan, ostan tuoretta leipää ja vihanneksia -tekee hyvää maarulle! Enkä ressaa sitten pätkääkään, vaikka pihviä hunajan kanssa, tekisikin mieli.....:(
pihviä ja hunajaa voit herkutelle MUN kanssasitten myöhemmin..voin vaikka paistaa sen sulle! Medium vai well down...? Rare..? Nam... :), ja siihen paistettuja kasviksia..