työttömäksikö ?

Pitäisi miehen alkaa, jotta naiset kiinnostuisivat. On totta, että miehellä työttömänä on aikaa naiselle yllin kyllin, ehkä juuri siksi retkut kiinnostavat naisia enemmän, mutta ... mutta mille silloin voisi yhteistä tulevaisuutta rakentaa ???
4371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

... mutta jos on aikaavievä työ, pitää muistaa ettei aina aseta omia menojaan ns. yhteisten menojen edelle.

Siinä saattaa toinen tuntea olevansa samantekevä jos toinen on kaikenpäivää töissä/viikonloput ja sitten se toteaa viikonlopun tullessa että mä meen käymään mökillä, niin että mitäs sä meinaat viikonloppuna tehdä..."

:-)

Äänestä

että rahaton mies saa naisia ?

ei niitä kiinnosta mitä sä teet, se aikahomma on juuri toisinpäin, mitä vähempi miestä näkyy, sitä parempi, kunhan rahaa riittää.

Äänestä

...heittäydyt työttömäksi jos kerran kuvittelet että se on ainoa asia mistä naiset välittää! Idiootti...

Äänestä
  • Vitsinä tuo lähinnä oli heitetty, joten ketähän se idiootti on ;-) Tosin naiset aina rakastuvat renttuihin, joten pientä totuudensiementä vitsin seassa oli ;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinäinen kirjoitti:

Pitäisi miehen alkaa, jotta naiset kiinnostuisivat. On totta, että miehellä työttömänä on aikaa naiselle yllin kyllin, ehkä juuri siksi retkut kiinnostavat naisia enemmän, mutta ... mutta mille silloin voisi yhteistä tulevaisuutta rakentaa ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu