SAKSANTUONNIN verotus jatkossa?

Tietääkö kukaan onko tällä vaikutusta vanhan auton tullaukseen? Jos haluan tuoda esim. vuoden -89 tai -92 mallisen auton jonka päästöistä ei tiedetä muuta kuin että mahtavat olla suuret. Miten verotetaan?
3598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eli lasketaan verotusarvo samoin,kuin uusissa.Eli jos kuluttava super auto niin autovero 40% ei enään se 26% joka ennen.

Äänestä
  • Jos 40% tietääkin enemmän veroa kuin on jäljellä suomessa rekisteröidyssä ja täällä uutena verotetussa autossa? Ei kai EU:n varpaille uudestaan samassa asiassa hypitä?

    Äänestä

jos CO2-päästöjä ei ole mitattu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhan kannattaja kirjoitti:

Tietääkö kukaan onko tällä vaikutusta vanhan auton tullaukseen? Jos haluan tuoda esim. vuoden -89 tai -92 mallisen auton jonka päästöistä ei tiedetä muuta kuin että mahtavat olla suuret. Miten verotetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu