turhaa nysväystä

Jos näillä huikeilla verojen alennuksilla haetaan uudenpaa autokantaa, niin voisi ehkä yrittää kovempaa. Tonni sinne tai tänne muuta mitään.

Suomen autokannan keski-ikä oli vuonna 1998 10.25 vuotta ja nyt 10.5, niin eipä ollu kovinkaan suuri vaikutus edellisillä alennuksilla.
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jep.

Olen täysin samoilla linjoilla. Ja nyt hyvitys käytetystä tippuu ainakin sen 10% niinkuin vehokin jo ilmoitti alentavansa kaikkien vaihtoautojen hintoja.

Seuraavan kerran kun menee autokaupoille voi olla, että hyötyy hieman enemmän kuin nyt.

Olen muuten aikavarma, että kun kysyy tarjousta noista uusista hinnoista niin paskat ne laske siihen malliin kuin ennen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mun mielestä kirjoitti:

Jos näillä huikeilla verojen alennuksilla haetaan uudenpaa autokantaa, niin voisi ehkä yrittää kovempaa. Tonni sinne tai tänne muuta mitään.

Suomen autokannan keski-ikä oli vuonna 1998 10.25 vuotta ja nyt 10.5, niin eipä ollu kovinkaan suuri vaikutus edellisillä alennuksilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu