miten teen

tilasin diesel auton ja tein paperit autoliikkeeen kanssa jossa luvattiin toimittaa auto helmikuusssa 2008 mutta sain auton jo lokakuun lopussa miten menetellä kun on jo esi sopimus tehty
1322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hinnasta et puhunut mitään, jos sulla oli vaihtoauto ja väliraha sovitun suuruinen, niin eihän tuossa ole mitään ongelmaa.

Sitäpaitsi lakiesitystä ei ole vielä eduskunnassa hyväksytty, se voi muuttua...pitkittyä...voi tulla lisää mutkia matkaan...
Kannattaa katsoa "peli" loppuun asti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antsa kirjoitti:

tilasin diesel auton ja tein paperit autoliikkeeen kanssa jossa luvattiin toimittaa auto helmikuusssa 2008 mutta sain auton jo lokakuun lopussa miten menetellä kun on jo esi sopimus tehty

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu