Dieselin pumppuhinta on

noussut parissa viikossa yli 10 c litra ja vuodenvaihteessa lisää. Tammikuussa hinta on pumpulla 1.2 Eur/litra. Bensa noin 1.4 Eur/litra. Vuosi sitten hinnat 10-20 c/l halvemmat.
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hillinnneekö hinnannousut yhtään turhaa saastuttavaa autoilua? Tuskin. Kyselyssä yli 75% vastaajista kertoi että eivät rajoita autoiluaan vaikka hinta olisi määrittämättömän korkea. Joten kansa ajaa maksoi vaikka 10 euroa litra. Älä sinäkään siis moista murehdi.

Maassamme pitää tapahtua radikaaleja tekoja autoilua vastaan ennenkuin saastutus loppuu.

Äänestä

Aina kun hallitus mainitsee nostavansa dieselveroa parin vuoden päästä 6 s/litra, niin nouseepi mittarihinta heti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


D Kuski kirjoitti:

noussut parissa viikossa yli 10 c litra ja vuodenvaihteessa lisää. Tammikuussa hinta on pumpulla 1.2 Eur/litra. Bensa noin 1.4 Eur/litra. Vuosi sitten hinnat 10-20 c/l halvemmat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu