Global ja local

Poksahti mieleen, että ajattelevatko miehet enemmän lokaalimmin? on me ja ne ja niiden ongelmat ei kosketa meitä, pääasia että meillä pyyhii hyvin. On tarkat rajat ja reviirit. Naiset taas ajattelevat globaalimmin. Vähän niinkuin putkiaivot ja tippaleivät.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Einsten 1 ainakin kertoo profiilissaan ajattelevansa eriarvoisesti ja lokaalisti. ;-)

Noin muuten olen nähnyt yhtälailla miespuolisia puunhalaajia, kettupoikia ja muita maailmantuskaa potevia.

Äänestä

globaalimpi ajattelu on sitä että ulkomaalaiset miehet on ihqui ja jos joku mies arvostelee naisten vapaampaa moraalia suhteessa ulkomaalaisiin miehiin niin hän on pelkkä sovinisti, kateellinen, rasisti, peräkammarinpoika jne. Eli jälleen kerran naista kiinnostaa vain oikeasti vain oma napa vaikka muuta yrittääkin tekopyhästi teeskennellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämmöstä tänään kirjoitti:

Poksahti mieleen, että ajattelevatko miehet enemmän lokaalimmin? on me ja ne ja niiden ongelmat ei kosketa meitä, pääasia että meillä pyyhii hyvin. On tarkat rajat ja reviirit. Naiset taas ajattelevat globaalimmin. Vähän niinkuin putkiaivot ja tippaleivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu