Hiukset pyöreäkasvoiselle

Eli kuten otsikosta tuli jo selväksi, millaiset hiukset sopivat pyöreäkasvoiselle?
2580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tai ei ainakaan mikään polkkatukka tuuheana, se tekee päästä vielä pyöreämmän ja leveän.

Äänestä

Mulla on myös pyöreät kasvot...

Mulla on viisto otsatukka, keskeltä päätä eteen ja toiselle sivulle kammattu. Hiukset tollaset puolipitkät - pitkät ne on kerroksittain leikattu ja monivärjätty: alla mokkaa (tummanruskeaa) päällä punaista, missä vaaleita ja mokan värisiä raitoja. Tätä kampausta kaikki on kehuneet ja sanoneet, että sopii minulle erittäin hyvin. Annoin kampaajalle vapaat kädet, sanoin vain, että tee näistä paksun näköiset - ja siinä hän kyllä onnistui! Eli se tuli kaupan päälle :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Eli kuten otsikosta tuli jo selväksi, millaiset hiukset sopivat pyöreäkasvoiselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu