exä

Sattuipas tänään tällaista..
en ole päässyt vielä yli entisestä miehestäni, suhteen päättymisestä on kulunut jo 4kk. Ja sain kuulla hyvältä ystävältäni, että eräs tuntemani nainen (ei ystävä, eikä kaveri vaan tuttu) on iskenyt kyntensä exääni. Kirpaisi aika pahasti. Eikä tämä ole ensimmäinen kerta kun sama nainen on kiinnostunut samasta miehestä kuin minä. Viime kerta oli kun seurustelin erään toisen miehen kanssa. Eli iski varattuun.
Kysymys kuuluukin, että löytyykö kohtalotovereita?
2435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noh, ei aivan vastaavaa ole sattunut, mutta olen kokenut, miltä tuntuu, kun eksä alkaa seurustella uuden kanssa. Se sattui ja tuntui todella pahalta. Erostamme oli kulunut jo neljä kk, mutta silti se sattui, niin että meinasin hukkua niihin kyyneliin. Noh, selvisin siitä ja hyväksyin, että hän on nyt jonkun toisen kanssa, kului neljä kuukautta ja he erosivat. Olimme puhuneet yhteenpaluusta aina eilisiltaan asti, kunnes hän ilmoittaa, ettei hän pysty enää antamaan minulle mitään. Meidän piti viettää juhannus yhdessä, saada homma toimimaan, tehdä unelmista totta... Vaan kuinkas sitten kävikään... Nyt erostamme on kulunut tuo kahdeksan kuukautta ja silti kyynelistä ei tule loppua. Sattuu niin paljon, kun en saa häntä viereeni. Muistot ovat vain kauniita ja siksi niin helposti satuttavia! Mietinkin miten saan hänet unohtumaan ja kuinka voisin jatkaa elämääni. Nyt kuitenkin tuntuu, että se on mahdotonta...

Äänestä

mulla kävi samanlailla. yx tuttu nainen iski kynent mun mieheen ja me seurusteltiin sillon. niille kehkeytyi suhde ja mun piti pistää meidän suhde poikki. niillä on kylläkin mennyt nyt poikki ja tää mies koittaa saada mua nyt takasin. sanon vaa että saa tosissa yrittää, mutta se on ajan tuhlausta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julia kirjoitti:

Sattuipas tänään tällaista..
en ole päässyt vielä yli entisestä miehestäni, suhteen päättymisestä on kulunut jo 4kk. Ja sain kuulla hyvältä ystävältäni, että eräs tuntemani nainen (ei ystävä, eikä kaveri vaan tuttu) on iskenyt kyntensä exääni. Kirpaisi aika pahasti. Eikä tämä ole ensimmäinen kerta kun sama nainen on kiinnostunut samasta miehestä kuin minä. Viime kerta oli kun seurustelin erään toisen miehen kanssa. Eli iski varattuun.
Kysymys kuuluukin, että löytyykö kohtalotovereita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu