Kattona 45 000 euroa

Esander

Hei,

nykyisen verouudistuksen myötä ilmaantui itselleni positiivinen ongelma. Tarvitsen farmari auton diesel koneella. Vaihtoehtoja ja kokemuksia ari merkeistä voitte esittää. Koeajossa on ollut audi A4 sport edition 1.9, alfa romeo 159 sportwagon, skoda octavia combi rs. Vielä pitäisi käydä kokeilemassa volvo v50, toyotan rav4 x ja bmw 3 sarjalaista. Jo ajetuista alustaltaan parhaita olivat alfa ja skoda.

Vaihtoehtoja on paljon ja valinnan vaikeus ahdistaa positiivisesti.:)

5

2380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Velkavolvo

      Jos joku toinen ostaa sinulle auton, huoltaa ja tankkaa sen ja vielä myy aikanaan pois, sinun ei kannata paljon vaivautua miettimään. Otat sen, mikä tuntuu kivoimmalta ajaa. Kieltämättä helppo tilanne.

    • liian laajalla

      hintahaitarilla.Silloin vaihtoetoja on liikaa. Minullakin oli katto 45,000 eur. Mutta päätin että auto saa korkean verotusarvon takia maksaa 30-35,000. Johan harveni vaihtoehdot kummasti.Sen jälkeen katselin mitkä vaihtoehdot täyttävät perheen/työtarpeet.Taas väheni vaihtoehdot. Päädyin C5:een farmariin hintaan 32,000.Koska jäljelle jäänneistä neljästä vaihtoehdoista tämä tuntui parhaiten sopivan minulle.

    • linjan vetoa

      sinun hankinta hommat..audi...Skoda...alfa romea?

    • jsaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      90
      3939
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2196
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2100
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      97
      1764
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      364
      1595
    6. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      16
      1283
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      94
      1209
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      104
      1201
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1025
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      946
    Aihe